Kroměříž: Město zvažuje vytvoření lanového ráje pro děti v Úprkově ulici

29.05.2023 7:17 | Tisková zpráva

V Úprkově ulici by měl vzniknout nový prostor pro dětské hry vybavený lanovými prvky. S nápadem na smysluplné využitý momentálně prázdné plochy na sídlišti Oskol přišla kroměřížská radnice. Do konce letošního roku bude zpracován projekt a k jeho realizaci by mohlo dojít v roce 2024.

Kroměříž: Město zvažuje vytvoření lanového ráje pro děti v Úprkově ulici
Foto: Kroměříž
Popisek: Kroměříž

„V dané lokalitě bydlí velké množství rodin s dětmi. Proto rozšíření počtu míst, kde si mohou děti a mládež hrát a provozovat sportovní aktivity, je nejen přínosem, ale i naším cílem. Domnívám se, že vznik netradičního prostoru s originálními lanovými prvky ocení obyvatelé v okolí i celého města a děti jej budou hojně využívat,“ sdělil místostarosta Karel Holík.

Anketa

Jste spokojeni se způsobem, jakým Petr Pavel vykonává úřad prezidenta? (Ptáme se od 23.5.2023)

3%
95%
hlasovalo: 33533 lidí

Nepůjde o klasické dětské hřiště. Na zvolené ploše by měly být umístěny lanové prvky pro děti od tří let. Bude se jednat o jednotlivé překážky i sestavy a jejich kombinace. Nářadí bude tvořeno akátovými kůly s lany a dřevěnými deskami a doplněno zpevněnými plochami, které budou tvořit zatravňovací dlaždice, štěpka či štěrkodrť. Samotná realizace zahrnuje kromě dodávky a instalace nářadí také certifikaci, zajišťující především bezpečnost.

„Lanové prvky zvýší mobilitu a obratnost dětí, které je budou používat, a nabídnou jinou možnost zábavy než na klasickém dětském hřišti. V Kroměříži se podobné vybavení volnočasových ploch zatím nevyskytuje,“ doplnil starosta Tomáš Opatrný. Prostor bude časem doplněn o lavičky, stojany na kola a další mobiliář. Místo by se tak mohlo stát cílem rodinných výletů a procházek.

reklama

autor: PV

Radek Koten byl položen dotaz

interpelace

Když vláda nereaguje na vaše interpelace, jaké jsou vaše další možnosti získat odpovědi, pokud nějaké jsou? Myslel jsem, že odpovědět do 30 dnů vláda, respektive tázaný musí ze zákona.A druhá věc, jak víte, že čísla,co vám možná premiér někdy dodá, budou pravdivá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Plzeň rozšíří dvě školy. Vzniknou v nich nové učebny, kabinety nebo šatny

16:28 Plzeň rozšíří dvě školy. Vzniknou v nich nové učebny, kabinety nebo šatny

Město Plzeň plánuje rozšíření dvou základních škol o přístavby a nástavby, ve kterých by měly vznikn…