Kroměříž: Nový odbavovací systém MHD umožňuje bezhotovostní platby a přináší výhody studentům

04.08.2021 12:51

Kroměřížské technické služby, které jsou provozovatelem městské hromadné dopravy, vybavily autobusy MHD novým moderním odbavovacím systémem. Ten umožňuje platit jízdné při cestování po městě bezhotovostně, tedy kromě využití předplacených čipových karet také bankovní platební kartou, mobilním telefonem nebo hodinkami.

Kroměříž: Nový odbavovací systém MHD umožňuje bezhotovostní platby a přináší výhody studentům
Foto: Kroměříž
Popisek: Kroměříž

Zároveň s jeho zavedením začala také platit úprava tarifních podmínek, která se dotkne studentů a dárců krve. „Nový odbavovací systém funguje oficiálně od 1. srpna, ale cestující ve vozech MHD již tuto novinku zaznamenali v průběhu července, kdy byl v testovacím provozu. Má za cíl zjednodušit a zatraktivnit využívání městské hromadné dopravy v Kroměříži,“ uvedl místostarosta Karel Holík.

Cena jízdného při platbě bankovní kartou je stejná jako při platbě hotově u řidiče, a to 13 Kč u základního jízdného a 6 Kč u zlevněného, při platbě čipovou kartou zůstává jízdné ve výši 8 a 4 Kč. „Nově mohou zlevněné jízdné využívat děti a mládež od 6 do 18 let, dříve to bylo pouze do 15 let, a také studenti od 18 do 26 let s ISIC kartou,“ řekl ředitel Kroměřížských technických služeb Marian Vítek a dodal, že cestující od 15 let jsou povinni při nástupu do vozidla MHD prokázat řidiči nárok na slevu. Novinkou je také skutečnost, že dárci krve, kteří jsou majiteli zlaté plakety MUDr. Jánského a vyššího ocenění, mohou využívat bezplatně služeb MHD v případě, že mají trvalý pobyt na území Kroměříže.

Nový odbavovací systém je zároveň připravený na využití v případě zřízení integrované dopravy v rámci Zlínského kraje.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Varnsdorf: Vzácná návštěva, do Varnsdorfu přijel indický velvyslanec

21:21 Varnsdorf: Vzácná návštěva, do Varnsdorfu přijel indický velvyslanec

Jeho Excelence Hemant H. Kotalwar, indický velvyslanec, navštívil Varnsdorf.