Kroměříž: Parkování na Velkém náměstí podraží, řidiči ekologických aut parkovné platit nebudou

03.04.2020 18:16 | Zprávy
autor: PV

Parkování na Velkém náměstí bude od 1. května dražší. První hodina bude stát místo dosavadních 20 korun třicet, každá další hodina pak řidiče přijde místo stávajících třiceti korun na 50 korun. „Nechceme, aby na Velkém náměstí parkovala vozidla dlouhodobě. Cílem je, aby zde řidiči stáli jen nezbytně dlouhou dobu, po kterou si potřebují například něco vyřídit nebo si nakoupit. K dlouhodobému stání jsou určena jiná parkoviště,“ uvedl místostarosta Vratislav Krejčíř.

Kroměříž: Parkování na Velkém náměstí podraží, řidiči ekologických aut parkovné platit nebudou
Foto: Kroměříž
Popisek: Kroměříž

Další změna reaguje na rozvoj takzvaných ekologických vozidel, mezi která zákon řadí automobily používající jako palivo elektrickou energii nebo vodík, nebo tato paliva v kombinaci s jiným palivem, když u těchto vozidel hodnota emisí oxidu uhličitého nepřekračuje 50 gramů na kilometr. „Tato vozidla budou od placení parkovného od května zcela osvobozena,“ doplnila vedoucí právního odboru radnice Ladislava Žiaková.

Město od května zavede i možnost platby parkovného prostřednictvím mobilní aplikace. „Řidič nebude muset hledat parkovací automat, jedná se o další krok směřující k vyššímu komfortu při parkování ve městě. Do budoucna chceme, aby mobilní aplikace nahradila platbu prostřednictvím SMS, která je pro motoristy i pro město kvůli servisním poplatkům dražší,“ doplnil Krejčíř.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pardubice: Od září se na provizorní most vrátí auta i trolejbusy

20:33 Pardubice: Od září se na provizorní most vrátí auta i trolejbusy

Od září se přes provizorní most u mostu kpt. Bartoše vrátí automobilová i městská hromadná doprava. …