Kroměříž: Radnice zajistila výměnu písku ve všech pískovištích

31.05.2023 13:33 | Tisková zpráva

V celé Kroměříži i všech místních částech – v Hradisku, Postoupkách, Vážanech, Kotojedech, Bílanech, Těšnovicích, Trávníku, Zlámance a Drahlově – momentálně probíhá výměna písku v dětských pískovištích. „Písek bude vyměněný v celkem 109 pískovištích. Důvody jsou především hygienické. I když o většinu pískovišť pečují obyvatelé okolních domů a zakrývají je, po určité době je písek znečištěný a mohl by být rizikem pro hrající si děti,“ zdůvodnil krok místostarosta Karel Holík.

Kroměříž: Radnice zajistila výměnu písku ve všech pískovištích
Foto: Kroměříž
Popisek: Kroměříž

Výměnu písku provádí pracovníci Kroměřížských technických služeb. Starou náplň pískovišť nahrazují novým strážnickým kopaným pískem. Výměna bude hotová do 30. května a město za ni zaplatí necelých 525 tisíc korun.

V Kroměříži se nachází celkem 109 pískovišť, z toho 15 v místních částech a zbytek přímo ve městě. Většinou jsou součástí dětských hřišť a jsou doplněné dalšími herními prvky a mobiliářem, jako jsou lavičky, odpadkové koše a podobně.

reklama

autor: PV

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Sankce

Je pravda, že Rusko válčí i přes sankce, ale jakou jinou páku na něj použít? Nebo byste nedělal nic a jen přihlížel ruské agresi?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vyškov: Podzimní novinky v TIC - platba kartou, nové suvenýry i „bar“ pro pejsky

16:14 Vyškov: Podzimní novinky v TIC - platba kartou, nové suvenýry i „bar“ pro pejsky

„Kartou pouze vstupenky na představení,“ skoro každodenní odpověď pracovnic Turistického informačníh…