Kroměříž: Zpevnění paty a čela skládky u vážanské cihelny

30.06.2019 19:23 | Zprávy

Kroměřížská radnice předala zhotoviteli, společnosti Rovina stavební z Hulína a.s., staveniště na skládce Zachar u vážanské cihelny.

Kroměříž: Zpevnění paty a čela skládky u vážanské cihelny
Foto: Kroměříž
Popisek: Kroměříž

Jejím úkolem bude zpevnit patu a čelo skládky, kterou zaplavuje voda z bývalého dobývacího prostoru. „Zajištění stability svahu je nezbytné,“ uvedl starosta Jaroslav Němec. Práce by měly být hotové v listopadu letošního roku. Budou zahrnovat překrytí stávajícího rekultivovaného čela skládky filtrační vrstvou ze štěrkopísku, na který bude uložena vrstva lomového kamene. Použitý kámen musí být vhodný pro vodohospodářské stavby, to znamená, že musí být nenasákavý a nesmí namrzat. Náklady na akci činí zhruba 7,2 milionu korun.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Zdeněk Kettner byl položen dotaz

Svoboda slova a názoru

Dobrý den, i mě přijde, že se dnes pravda nenosí a co horšího, tak se za ni i trestá. Co s tím ale hodláte udělat, když budete ve vládě? Jaké kroky podniknete proto, aby se opět mohla nahlas říkat pravda a problémy se mohli nazývat pravým jménem a skončilo to plíživé zavádění cenzury?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Náchod: Prohlídky kostela svatého Vavřince

22:05 Náchod: Prohlídky kostela svatého Vavřince

Do 16. srpna 2025 je pro veřejnost otevřen kostel sv. Vavřince na Masarykově náměstí v Náchodě.