Kroměříž chce na staré motokrosové trati vybudovat trasy pro horská kola

23. 10. 2020 19:02

Kroměřížská radnice plánuje stavbu tras pro horská kola, takzvaného singletrailu či singletracku, a to zčásti na staré motokrosové trati v katastru místní části Těšnovice. Radní již schválili vypracování projektové dokumentace. „Cyklistika a především terénní cyklistika je stále populárnější. Vybudování singletracku může velmi zatraktivnit území za jižní částí města,“ uvedl místostarosta Vratislav Krejčíř.

Kroměříž chce na staré motokrosové trati vybudovat trasy pro horská kola
Foto: Kroměříž
Popisek: Kroměříž
reklama

Singletrail je úzká jednostopá stezka pro horská kola. Má převážně hladký povrch a vlnitý profil, výjimkou nejsou ani technicky náročné úseky s kamenitými pasážemi nebo kořenité úseky. „Objevit se mohou také různé překážky, které cyklisty donutí ke změně směru a střídání tempa. Na singletracku narazíte i na ostré zatáčky, rychlé sjezdové úseky, terénní vlny, kde můžete s kolem nadskočit, zkrátka na vše, co jízdu v terénu dělá zábavnou a hravou,“ popsal koordinátor městské mobility Martin Gabryš.

Singletrail by doplnil již stávající trasy, které cyklisté mohou v širokém okolí využít. Lokalita se nachází jen asi čtyři kilometry od cyklostezky do Kvasic, která navazuje na cyklostezku podél Baťova kanálu, a také asi čtyři kilometry od centra Kroměříže. Z centra Chřibů na Bunči je vzdálená zhruba 12 kilometrů, z Hostýnských vrchů a ze Zlína 24 kilometrů. Nedaleko areálu se jezdí Chřibská 50, každoroční závod horských kol.

„Dá se očekávat, že singletrack v Těšnovicích by byl v budoucnu také místem konání nějakých závodů. Každopádně se bude jednat o další aktivitu města, která zlepší podmínky pro cyklisty v Kroměříži. V příštím roce by měl být za plaveckým bazénem vybudován okruh pro jízdu na kole v terénu, takzvaný pumptrack. Nedávno jsme také začali na silnice přidávat vodorovné dopravní značení, které usnadní cyklistům pohyb po městě,“ doplnil místostarosta Karel Holík.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Beroun: I přes prodělanou pandemii je město finančně zdravé

20:12 Beroun: I přes prodělanou pandemii je město finančně zdravé

Hospodaření měst a obcí komplikovala v loňském roce nejen mimořádná opatření proti šíření koronaviru…