Kyjov plánuje zavést vratné kelímky

21.07.2020 6:32

Podpora životního prostředí, vidina čistých kulturních a společenských akcí. To jsou hlavní důvody, proč se Kyjov chce zařadit mezi města využívající vratných plastových kelímků, takzvaných NickNacků.

Kyjov plánuje zavést vratné kelímky
Foto: wikipedie
Popisek: Kyjov

"Systém je jednoduchý - namísto jednorázového kelímku návštěvník oproti vratné záloze dostane kelímek vratný, do kterého mu poskytovatelé občerstvení čepují nápoje. Po skončení NickNack zase vrátí, případně si ho ponechá jako suvenýr. V takovém případě se mu záloha nevrací," vysvětluje princip kyjovský místostarosta Daniel Čmelík. Kelímek je vyrobený z odolného plastu, aby mohl být využit mnohokrát a plnil tak svůj účel.

Kelímky by se používaly u většiny akcí pořádaných Městským kulturním střediskem, město je ale nabídne i dalším organizátorům. "Rádi bychom vše stihli připravit do příštího léta, abychom systém vratných kelímků využili během folklorních slavností Slovácký rok. Vloni je navštívilo více než 30 tisíc lidí," doplňuje Čmelík.

Město momentálně připravuje projekt, aby na pořízení NickNacků mohlo využít k tomu určené dotace ze Státního fondu životního prostředí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kroměříž: Svatomartinské hodování přinese nová vína i tradiční speciality

10:11 Kroměříž: Svatomartinské hodování přinese nová vína i tradiční speciality

Svatomartinské hodování v Kroměříži je oslavou svátku svatého Martina a příležitostí k představení a…