Lesy města Brna se starají o rozličný majetek, město jim aktualizovalo smlouvy

11.02.2021 15:47

Lesy města Brna dlouhodobě plní roli správce a ochránce lesů a dalšího městského majetku, jehož správou je Brno pověřilo. I nadále bude soustavná práce na zvelebování zeleně a vodních toků pokračovat. Radní schválili obnovu několika smluv, jejichž společným jmenovatelem je prodloužení odpovědnosti Lesů města Brna za správu svěřeného majetku.

Lesy města Brna se starají o rozličný majetek, město jim aktualizovalo smlouvy
Foto: brno.cz
Popisek: Brněnský magistrát
reklama

„Zeleň je místem odpočinku a relaxace. Máme štěstí, že Brno oplývá mnoha příjemnými zákoutími, která dovolují občanům vydechnout. Město se o své lesy a další přírodní krásy stará již 555 let, díky společnosti Lesy města Brna je majetek o velikosti více než 8 200 hektarů obhospodařován profesionálně,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Anketa

Chcete, aby vláda Andreje Babiše dovládla do voleb?

84%
9%
hlasovalo: 25292 lidí

Nové příkazní smlouvy mezi statutárním městem Brnem a společností Lesy města Brna obnovily ujednání starší mnohdy déle než 15 let, která se stávala pro velké množství dodatků nepřehlednými. Tento krok zpřesňuje a usnadňuje přenesenou správu městského majetku.

Společnost Lesy města Brna se stará nejen o lesní porosty, má ve správě i vodní toky, retenční nádrže, udržuje zeleň a mnoho dalšího. Mezi důležité části její činnosti patří i provoz a údržba rozhleden, rekreačních ploch a areálů. Na tato místa jsou Brňané zvyklí dlouhodobě chodit a využívat je k trávení volného času.

„Majetek Brna ve správě společnosti Lesy města Brna je opravdu rozmanitý. Najdeme mezi ním rozhledny Ostrou horku u Soběšic a Holednou, kde společnost provádí údržbu, provoz a úklid. Na Brněnské přehradě, častém místě výletů a procházek, pečuje o rekreační plochu Rakovec, Přístaviště a Sokolské koupaliště včetně jejich sociálních zařízení a velmi oblíbených venkovních veřejných grilů,“ upřesnil 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Lesy města Brna mají ve správě i některé vodní toky a retenční nádrže a ručí za vše, co se týká jejich obhospodařování. Jde o menší potůčky a studánky na celém území Brna, například pramen Čertík v Pisárkách, ale i větší části řeky, jako je retenční nádrž v Zamilovaném hájku, v Divišově čtvrti na Lesné nebo na Ivanovickém potoce při ulici Jahodová. Zajímavostí je umělý, částečně zatrubněný Svratecký/Pisárecký náhon, který vede kolem koupaliště Riviéra a u kterého se společnost zabývá celkovou údržbou. Náhon dříve tekl přes Staré Brno až k Dornychu, kde se vléval do Ponávky. Nyní končí za velodromem a z malé nádrže se spojuje opět se Svratkou.

(zdroj: brno.cz)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jeseník: Chodník do lázní propojí všechna důležitá místa

7:35 Jeseník: Chodník do lázní propojí všechna důležitá místa

Priessnitzovy léčebné lázně jsou věhlasnou lázeňskou destinací, do které každoročně míří za čerstvým…