Letní luhačovické lahůdky – díl čtvrtý

03.08.2021 21:43

Kdo jej mine, je buď nevidomý nebo přepitý (nikoliv léčivých vod z luhačovických pramenů). Řeč jde o luhačovickém tenisovém areálu, který je mimo jiné i architektonicky další ozdobou nejnavštěvovanějších moravských lázní. Méně je těch, kteří si sem jdou zahrát, více pak oněch, kteří se tu třeba jen tak vedle věhlasné Ottovky usadí a kochají se.

Letní luhačovické lahůdky – díl čtvrtý
Foto: wikipedia
Popisek: Luhačovice

Je to pohled přímo parádní. Areál Tenisového klubu Luhačovice je totiž vlastně i historickým skvostem. První dvorec prý postavili už v roce 1902, jiné zdroje uvádějí 1906. Co je jisté, že tu podle návrhu architekta Josefa Skřivánka postavili v roce 1925 budovu dnešní klubovny a ta je jednou z dominant lázeňského náměstí dodnes.

Kurtů k hraní je dnes pět, vyžívají se tu místní i návštěvníci Luhačovic, koná se tu celá řada turnajů, mezi nimi má čestné místo například ten, který pořádají Lázně Luhačovice vždy začátkem září.

V minulosti se tu psaly tenisové dějiny. Už v roce 1926 se tu představil tenisový mistr světa Karel Koželuh, rok 1932 je zaznamenán v historii klubu jako místo pořádání Davisova poháru, což ale experti tu a tam rozporují. Hrál se tu Galeův pohár mladých reprezentací, své dovednosti předváděli později třeba Dominik Hašek, Roman Hamrlík, Pavel Zedníček, Martin Dejdar, Miloslav Šimek a mnozí další.

Hráli tu před více než půlstoletím Číňané, později Australané, Angličané, Američané. Ta historie je opravdu skvostná.

Takže až zasednete do hlediště třeba s pohárkem Ottovky, která vyvěrá pár metrů odsud, vězte, že jste na místě, které k lázním patří naprosto ústrojně a nesmazatelně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hradec Králové: Dočasné omezení některých funkcionalit aplikace DOTIS

7:29 Hradec Králové: Dočasné omezení některých funkcionalit aplikace DOTIS

Obor kultury, sportu a cestovního ruchu upozorňuje na možnost omezení některých funkcionalit aplikac…