Liberec: Akce JEHLA v číslech !

18.04.2019 6:27

Liberečtí strážníci se i v letošním roce přihlásili k celostátní akci JEHLA, v rámci které našli a odborně zlikvidovali 8 kusů injekčních stříkaček.

Liberec: Akce JEHLA v číslech !
Foto: liberec.cz
Popisek: Detail liberecké radnice při západu slunce
reklama

Při sběru použitého infekčního odpadu po narkomanech našli a zlikvidovali 8 kusů injekčních stříkaček, 2 kusy inzulínových per a několik desítek drobných částí zdravotnického materiálu pro aplikaci drog. Po celé republice pak strážníci z 35 městských a obecních policií očistili svá města od 850 kusů použitých jehel a stříkaček. Strážníci se soustředili na nepřehledná a málo frekventovaná místa v centru i okrajovějších částech Liberce.

V Liberci prošli lokalitu vlakového nádraží, park u ulice Zeyerova, ulici Pastelovou, podchod na sídlišti Rochlice, oblast cyklostezky u Skateparku a další. Společně se strážníky se na sběru infekčního materiálu podíleli i liberečtí asistenci prevence kriminality.


Od začátku roku 2019 strážníci v Liberci nalezli a odborně zlikvidovali více jak 80 kusů injekčních stříkaček. Přestože sběr infekčních materiálů po narkomanech je součástí jejich každodenní práce, velký smysl mají i tato cílená opatření.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ústí nad Labem: Osudy zaniklých obcí připomínají infocedule na Miladě

21:16 Ústí nad Labem: Osudy zaniklých obcí připomínají infocedule na Miladě

Aktualizované informační cedule mohou turisté potkat v okolí jezera Milada. Jejich cílem je seznámi…