Liberec: Dotace pro KVK podpoří provoz malých knihoven

21.02.2018 14:34 | Zprávy
autor: PV

Liberečtí radní schválili dotaci ve výši 2,9 milionu korun pro Krajskou vědeckou knihovnu (KVK) v Liberci. Částka ve výši 2,5 milionu korun město podpoří provoz šesti lokálních poboček KVK ve Vesci, na Kunratické, v Ruprechticích, Rochlici, Machníně a na Králově Háji. Zbylých 400 tisíc korun poputuje z městské kasy na nákup knihovního fondu.

Liberec: Dotace pro KVK podpoří provoz malých knihoven
Foto: liberec.cz
Popisek: Detail liberecké radnice při západu slunce

„Mám radost z toho, že se nám meziročně podařilo navýšit dotaci pro městské pobočky knihovny o celý milión korun, rád bych pro druhou polovinu kalendářního roku získal ještě půl miliónu navíc, protože město dlouhodobě provoz poboček podceňovalo. Ty jsou přitom v mnoha ohledech nenahraditelné, protože pro řadu občanů z okrajovějších částí města, typicky pro děti a seniory či klienty se zhoršenou mobilitou, jsou mnohem snáze dostupnější než hlavní budova knihovny v centru Liberce, někdy i jedinou možností, jak se k dobrému titulu či dalším nabízeným službám dostat. Zároveň jsme poupravili i účel čerpání dotace, aby z ní knihovna mohla nakupovat i knihovnický nábytek, protože bez toho to nemá valný smysl,“ konstatoval náměstek primátora pro školství, sociální věci a kulturu Ivan Langr.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce na černo

Plánujete třeba nějaké postihy, pro ty, co pracují na černo, ale i pro ty, co takto někoho zaměstnávají? A jaké postihy plánujete přesně?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kopřivnice: Polyfunkční dům Kavárna je bezbariérový

22:05 Kopřivnice: Polyfunkční dům Kavárna je bezbariérový

Rekonstrukce polyfunkčního domu v ulici Školní, známého jako Kavárna, je dokončena.