Umístění budovy, která nabízí široké sociální, poradenské i odborné činnosti, přímo v centru města, má své opodstatnění. V krajových částech Liberce se pohybuje mnohem méně pravidelných nebo potenciálních klientů než přímo v centru města. Proto je umístění zařízení, které pracuje s toxikomany, sociálně vyloučenými nebo závislými lidmi strategické a logické.
Město Liberec podpořilo v roce 2018 zřízení Multifunkčního sociálního centra - Dům humanity Liberec, ve kterém organizace Most k naději od ledna 2019 poskytuje komplex protidrogových a dalších sociálních služeb (K-centrum Liberec, Terénní programy pro lidi ohrožené drogou, Dům na půl cesty Liberec, Program sociální prevence, Vězeňské programy). Nejedná se o vznik nových služeb, ale o sloučení stávajících, etablovaných služeb do jedné budovy.
„Integrovat protidrogové aktivity do jednoho objektu je správná cesta, pomůže to lepší koordinaci služeb a práci s klienty. Drogově závislí jsou nemocní lidé, nelze je odsunovat někam na okraj, tam by oni sami služby efektivně nevyužívali, a významně by se tak zvýšila rizika i na okolní komunitu,“ uvádí náměstek primátora pro kulturu, školství, sociální věci a cestovní ruch Ivan Langr.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV