Liberec: Na škole U Školy skončila rekonstrukce za 46 milionů korun

12.03.2023 14:07 | Tisková zpráva
autor: PV

Nové odborné učebny, vybavení i vkusně rekonstruované interiéry. Na Základní škole U Školy město Liberec dokončilo částečnou rekonstrukci za bezmála 46 milionů korun.

Liberec: Na škole U Školy skončila rekonstrukce za 46 milionů korun
Foto: liberecky-kraj.cz
Popisek: Liberec

Opravou prošla budova, která má nový výtah a dvě nové multimediální odborné učebny - k výuce IT, jazyků a přírodních věd. V suterénu školy a prostoru žákovských šaten se rekonstrukcí vyřešil havarijní stav. Problémem tady byla plíseň a vysoká vlhkost. Prostory už nebyly pro žáky vhodné ze zdravotních důvodů. Pro zajištění bezbariérovosti má škola nyní nový vstup, výtah, bezbariérové WC a v prostorách šaten jsou sjednocené výšky podlah. Zajímavostí je, že v suterénu je nyní částečně vidět i původní historické zdivo budovy, což vytváří nejen zajímavý architektonický prvek, ale zeď i lépe dýchá.

Žáci i učitelé mohou od března díky realizaci projektu využívat i nové pomůcky pro odborné předměty a nový nábytek v odborných učebnách.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Jiří Čunek byl položen dotaz

Vláda

Chápu vás dobře, že vy hodnotíte líp novou vládu než tu předchozí? A jelikož to není poprvé, co se stavíte na stranu ANO, neuvažujete, že byste změnil politický dres?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pardubice: Projekt Culture Buddy umožňuje handicapovaným vyrazit za kulturou

7:17 Pardubice: Projekt Culture Buddy umožňuje handicapovaným vyrazit za kulturou

Projekt Culture Buddy v Pardubicích dlouhodobě pomáhá bourat bariéry v přístupu ke kultuře.