Liberec: Úpravy dopadových ploch na dětských hřištích

09.05.2021 7:34

V souladu se stále se zvyšujícími požadavky na bezpečnost nejmenších obyvatel města Liberec provádí odbor ekologie a veřejného prostoru ve spolupráci s dalšími subjekty rekonstrukce dopadových ploch na dětských hřištích.

Liberec: Úpravy dopadových ploch na dětských hřištích
Foto: liberecky-kraj.cz
Popisek: Liberec
reklama

V dubnu byla dokončena rekonstrukce dopadových ploch v parku Prokopa Holého, kde došlo k celkové rekonstrukci těchto ploch, včetně doplnění pryžových obrubníků a pryžových palisád k překonání terénních nerovností a souvisejících terénních úprav.

Anketa

Jste Čech, nebo Evropan?

96%
2%
hlasovalo: 22037 lidí

Pryžové materiály jsou odborem EP používány z důvodu maximalizace bezpečnosti dětí při hře, ať už se jedná o obruby dopadových ploch, či maminkám jistě dobře známé obrubníky pískovišť nebo právě pryžové palisády, které byly v rámci libereckých hřišť použity vůbec poprvé.

V současné době odbor EP ve spolupráci s Technickými službami města Liberce p. o. provádí rekonstrukci dopadových ploch na DH Česká. V rámci těchto prací dojde k výměně písku v dopadových plochách za kačírek, který je bezpečnější, lépe se bude udržovat a v neposlední řadě nedochází k tak značnému oděru herních prvků. U pískových dopadových ploch působí písek na botách dětí poškození povrchové úpravy herních prvků a generuje tak zvýšené finanční nároky na údržbu. Na DH Česká bude v letošním roce dále provedena repase stávající šplhací sestavy a momentálně probíhá oprava velké vahadlové houpačky, která po téměř dvou dekádách již dosloužila. V rekonstrukci dopadových ploch budeme pokračovat v letošním roce i na dalších dětských hřištích.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Žatec: Oprava železničního mostu má nové termíny, začátek prací se odkládá

19:53 Žatec: Oprava železničního mostu má nové termíny, začátek prací se odkládá

Správa železnic v minulých dnech změnila termíny oprav železničního mostu přes Ohři ve směru na Libo…