Liberec: Vesecký areál znovu ožívá lyžařským sportem

12.02.2019 8:32

Po několika letech hostil liberecký sportovní areál ve Vesci lyžařský závod. V sobotu 9. února se tady totiž konal Regionální závod v biatlonu žactva.

Liberec: Vesecký areál znovu ožívá lyžařským sportem
Foto: liberecky-kraj.cz
Popisek: Liberec

Sportovně rekreační areál byl vybudován v roce 2009 pro potřeby lyžařského šampionátu v Liberci. „Pořádáním závodu v biatlonu žactva se znovu otevírá možnost využití areálu v zimním období  i pro lyžařské závody tohoto charakteru,“  uvádí primátor města Jaroslav Zámečník.

Této akci předcházela příprava areálu, mimo jiné také v podobě zasněžování centrálního stadionu. „Zasněžovali jsme celý prosinec i leden. Toho s velkým zájmem využila veřejnost, čímž se zvýšila návštěvnost areálu,“ doplňuje primátorův náměstek Jiří Šolc.

Upravené běžecké stopy využívali návštěvníci každý den. Stejně tak večerní osvětlení areálu přilákalo další zájemce. Večerní běžkování je možné do 22 hodin. Práce na údržbě a přípravě areálu ve Vesci provádějí zaměstnanci Odboru správy veřejného majetku, kteří v letním období zajišťují  údržbu hřbitovů.

„Jsem rád, že se podařilo v letošním zimním období zprovoznit areál pro lyžování ve Vesci po mnoha letech, a to cestou využití interních kapacit města, čímž došlo k finanční úspoře nákladů na zasněžování,“ uvedl primátor Liberce Jaroslav Zámečník.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prostějov: Prevence u nákupních center

11:38 Prostějov: Prevence u nákupních center

S blížícími se svátky se začíná zvyšovat počet lidí navštěvujících nákupní centra. S větší koncentr…