Liberec varuje seniory před "šmejdy". Besedy budou pokračovat

3. 6. 2015 16:35

Komunitní středisko Kontakt Liberec a Centrum zdravotní a sociální péče ve spolupráci s Českou obchodní inspekcí a Městskou policií Liberec uspořádalo sérii besed na téma Nové praktiky Šmejdů.

Liberec varuje seniory před "šmejdy". Besedy budou pokračovat
Foto: Oldřich Szaban
Popisek: Druhá strana náměstí s Ještědem v pozadí

První beseda se uskutečnila v Centrálním klubu seniorů, kde ji navštívilo více než 25 seniorů a během následujících dnů besedy proběhly i v libereckých Domech s pečovatelskou službou Krejčího, Burianova a Borový vrch. Vyslechnout si potřebné rady od odborníků přišlo více než 100 seniorů žijících v domech s pečovatelskou službou.

Odborníci seniory upozornili na nebezpečí smluv uzavřených po telefonu, které jsou mezi podvodníky velmi rozšířené a také na pochůzkový a podomní prodej, který nepoctiví prodejci využívají jako záminku k možnému okradení seniorů a velmi předraženému prodeji výrobků a služeb.

Besed se zúčastnili také zástupci pořádajících organizací za Komunitní středisko Kontakt ředitel Michael Dufek a za Centrum zdravotní a sociální péče ředitelka Lenka Škodová, přednášek se ujal ředitel odboru kontroly České obchodní inspekce Ivan Žďárský a preventista Městské policie Liberec Zdeňka Brodská.

Po každé z besed následovala diskuze, kde se mnozí senioři svěřili se svými špatnými zkušenostmi s předváděcími akcemi i nejrůznějšími technikami takzvaných „Šmejdů“. Potřebnost podobných besed je více než zřejmá, a proto se této problematice bude věnovat další série besed již na podzim tohoto roku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pardubice: Řídicí výbor ITI podpořil další podnikatelské sny

15:54 Pardubice: Řídicí výbor ITI podpořil další podnikatelské sny

Podnikatelé v Hradecko-pardubické aglomeraci získali dalších více než 55 milionů korun na rozvoj svý…