Liberec začne s rekultivací cenné lokality v dolním centru

01.04.2021 13:47

Statutární město Liberec definitivně získalo do svého vlastnictví další cenné pozemky v centru. Směnou za jiné území se tak stává majitelem největší části lokality na „Papíráku“, kde do budoucna počítá s výstavbou bytů a celkovou proměnou místa.

Liberec začne s rekultivací cenné lokality v dolním centru
Foto: liberecky-kraj.cz
Popisek: Liberec
reklama

Město tam nyní vlastní zhruba 10 000 metrů čtverečných pozemků, které začne brzy rekultivovat. Zároveň v této části Liberce vznikne zhruba 40 nových dočasných parkovacích míst.

Podle primátora Jaroslava Zámečníka se dokončením převodu pozemků městu otevírá příležitost, jak začít plnit slib občanům, že se řadu let zanedbávané území stane opět důstojnou a oblíbenou částí dolního centra Liberce.

„Prioritou pro nás i nadále zůstává, že se tam postaví zhruba 140 nových bytů. Získání těchto pozemků do vlastnictví města proto považuji za velmi důležitý krok. V první fázi je pracovníci Technických služeb města Liberec nejprve postupně zrekultivují. Místo vyčistí, odstraní nálety, upraví zeleň. Nejpozději do léta tam zároveň vytvoří přibližně 40 nových zpevněných parkovacích míst,“ říká primátor Liberce Jaroslav Zámečník.

Nová parkovací místa ale budou veřejnosti na „Papíráku“ sloužit pouze do doby, než vznikne jasná koncepce a projekt, jak celá lokalita bude v budoucnu vypadat.

Než se tak stane, chce město začít intenzivně komunikovat a spolupracovat i s vlastníky pozemků a nemovitostí v sousedství. A také s veřejností. 

„Papírák je místem, které si zaslouží velkou pozornost. Nejen kvůli tomu, že ho zná patrně každý, kdo v Liberci žije, ale hlavně proto, že bychom z něho rádi vytvořili prostor, na který budou místní lidé pyšní. A se kterým se každý rád ztotožní. Proto je pro nás důležité bavit se o jeho budoucnosti nejen s majiteli pozemků a nemovitostí v sousedství, ale i s širokou veřejností. Každý názor je pro nás důležitý,“ dodává primátor města Jaroslav Zámečník.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hodonín: Stavba cesty přes Očovské louky pokračuje

21:17 Hodonín: Stavba cesty přes Očovské louky pokračuje

Na Očovské louky se před několika týdny vrátila těžká technika.