Litoměřice: Komise rozdělila granty sportovcům

11.03.2011 21:53

Litoměřičtí sportovci získají letos od města granty v celkové výši 2,4 milionu korun. Způsob jejich přerozdělení včera schválili litoměřičtí zastupitelé.

Litoměřice: Komise rozdělila granty sportovcům
reklama

„Dotace je rozdělena do tří částí," informoval Ivo Elman, předseda sportovní komise rady města, v níž mají své zastoupení téměř všechny místní sportovní oddíly a kluby. 

Nejvyšší částku představuje jednorázové dotace na činnost sportovních klubů a tělovýchovných jednot. Dosahuje stejně jako loni 1,7 milionu korun. Největší část ze společného koláče si ukrojí hokejisté, kteří hrají druhou nejvyšší hokejovou soutěž. Dostanou 700 tisíc korun. „Mají velkou členskou základnu, řadu mládežnických oddílů a čtvrtou nejvyšší návštěvnost v lize. Navíc je třeba brát v potaz i fakt, že hokej má vysoké provozní náklady," vysvětlil Ivo Elman. Basketbalisté získají 350 tisíc korun, tedy druhou nejvyšší částku, protože i oni hrají druhou nejvyšší soutěž. 260 tisíc korun pak dostanou fotbalisté.

Druhá část dotačního systému města představuje rozdělení 200 tisíc korun určených na organizaci zhruba sedmi desítek sportovních akcí. Jednou z podmínek získání příspěvku je, že oddíl musí mít mládež.

Třetí část dotačního systému tvoří 500 tisíc korun, jež budou i letos rozděleny podle počtu členské základny a její věkové skladby.

Dálší zprávy z Litoměřic čtěte ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: litomerice.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Brno: Město se vyjádří k projektu Belle Rock. Požaduje několik záruk

16:50 Brno: Město se vyjádří k projektu Belle Rock. Požaduje několik záruk

Mezi ulicemi Jihlavskou a Osovou plánuje soukromý investor výstavbu polyfunkčního objektu nazvaného …