Litoměřice: Nebezpečné prvky z dětského hřiště byly odvezeny

26.01.2021 18:55

Nedovolené oplocení pozemku před panelovým domem a nebezpečné prvky na dětském hřišti v Heydukově ulici byly odstraněny Technickými službami města. Vše na místa navezl zde žijící občan, který byl vyzván k jejich odstranění. To však neučinil.

Litoměřice: Nebezpečné prvky z dětského hřiště byly odvezeny
Foto: litomerice.cz
Popisek: Litoměřice
reklama

Na odvoz prken, plotu a dalších věcí dohlížela i městská policie. Náklady spojené s likvidací bude město po dotyčném vymáhat. „Vše jsme odvezli do areálu technických služeb. Tam si může své věci vyzvednout,“ uvedl Ivo Elman, ředitel Technických služeb města.

Postavit na dětské hřiště podobné prvky bez vědomí města nelze. Případ z Heydukovy ulice byl předán přestupkové komisi. „Dětská hřiště procházejí každý rok revizemi, při nichž je možné dohodnout určité úpravy. Konkrétně kolem tohoto hřiště plánujeme postavit oplocení. Nikdo bez svolení však nemůže dělat to, co ho zrovna napadne. Vše musí být v souladu s právními a technickými normami ČSN EN 1176 a 1177 ve znění pozdějších předpisů (certifikát výrobku – prohlášení o shodě výrobku, technický list, montážní návod, návod na provoz a údržbu, označení výrobku a výrobce). Každý instalovaný prvek musí kladně projít odbornou technickou prohlídku nezávislou certifikovanou osobou,“ sdělila Venuše Brunclíková, vedoucí odboru územního rozvoje na MěÚ Litoměřice.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kroměříž: Kam vyrazit v době pandemie

7:35 Kroměříž: Kam vyrazit v době pandemie

Tipy na procházky, běh i cyklovýlety na území města Kroměříže zobrazuje mapová aplikace, jejímž auto…