Litoměřice: Některé školy prošly během prázdnin rekonstrukcí

22.09.2019 20:27

V průběhu letních prázdnin prošly další školní budovy rekonstrukcí. Oprava dvorního traktu Základní školy Boženy Němcové, včetně vybudování venkovní učebny, nového povrchu celého sportoviště, vnějšího výtahu do objektu s bezbariérovým sociálním zařízení a dále nové workoutové hřiště v areálu Masarykovy základní školy.

Litoměřice: Některé školy prošly během prázdnin rekonstrukcí
Foto: litomerice.cz
Popisek: Litoměřice
reklama

Největší akcí na škole Boženy Němcové je bezpochyby výstavba bezbariérového vstupu do budovy v podobě zcela nového výtahu, který se nachází vně školy ve dvorním traktu. „Výtah bude využívat hendikepovaná žákyně. Bezbariérový přístup potěší také hůře pohyblivé návštěvníky koncertů, které se konají ve varhaním sále v horním patře budovy,“ sdělil ředitel školy Václav Hanč. S výstavbou v celkové hodnotě 3,7 milionu pomohla dotace ve výši 3,4 milionu korun.

Hned vedle vyrostla zbrusu nová venkovní učebna a pingpongový stůl. "Došlo zde také k opravě povrchu sportovního hřiště, novotou září i doskočiště a sítě ohraničující sportovní plochu, což ocení i veřejnost, která může hřiště v odpoledních hodinách využívat," informovala Andrea Křížová, vedoucí Odboru školství, kultury, sportu a památkové péče Městského úřadu v Litoměřicích.

Slavnostní otevření nového workoutového hřiště Masarykovy základní školy doprovázela zábavná show. „Nynější podoba je zatím jen polovina hřiště, které tu do budoucna vznikne,“ uvedl ředitel školy Karel Kynzl. Na úpravy škola použila vlastní prostředky a sponzorské dary. Zacvičit si mohou nejen žáci školy, ale také veřejnost. Hřiště je přístupné každý všední den od 8 do 19 hodin a o víkendu od 10 do 19 hodin. Od listopadu se otevírací doba zkrátí do 17 hodin.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Znojmo: Charita bude vydávat polévku pro lidi bez domova

21:23 Znojmo: Charita bude vydávat polévku pro lidi bez domova

Oblastní charita Znojmo informuje, že v zimním období budou její pracovníci opět vydávat teplou polé…