Litoměřice: Nový provozní řád tržnice jde pořádání kulturních akcí naproti

27.08.2024 7:17 | Tisková zpráva

Město Litoměřice vydalo nový provozní řád Tržnice Felixe Holzmanna. Obsahuje jednu zásadní novinku, která se týká možnosti pořádání kulturních, společenských, sportovních či charitativních akcí na tomto atraktivním místě, nacházejícím se přímo v městské památkové rezervaci.

Litoměřice: Nový provozní řád tržnice jde pořádání kulturních akcí naproti
Foto: litomerice.cz
Popisek: Litoměřice

„Organizátoři akcí mohou o pronájem prostoru požádat na radnici, schválení následně provede rada města,“ vysvětlil Václav Härting, vedoucí odboru správy nemovitého majetku města městského úřadu, který má provoz tržnice v gesci. „Pronájem zájemci dostanou ve formě výpůjčky, tedy zdarma. Hradit budou pouze paušální poplatek za energie či využití toalet dle rozsahu akce,“ doplnil Václav Härting.

Na tržnici je každý den veřejnosti k dispozici jeden stánek s čerstvým ovocem a zeleninou. Druhý je momentálně zavřený a město hledá vhodného provozovatele. Funguje zde také bistro, kde si můžete dát dobrou kávu se zákuskem, posedět v příjemném prostředí nebo přispět do kasičky, z níž výtěžek putuje do Fondu pro náhradní rodinnou péči.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Jan Kuchař byl položen dotaz

Proč neodejdete z vlády?

Nechápu to. Vždyť i když vy za ODS stojíte, ona se vás snaží evidentně do celé kauzy namočit, abyste se potopili s ní. A vy si to necháte líbit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů: