Litoměřice: Obyvatelé města loni vrátili k recyklaci 158 tun elektrospotřebičů

13.04.2021 20:27 | Zprávy

Celkem 157,95 tuny. Přesně tímto číslem se může město Litoměřice pochlubit ohledně sběru starého elektra určeného ke zpětnému odběru a recyklaci. Na každého tak připadá 6,62 kilogramu vrácených vysloužilých spotřebičů do sběrného dvora.

Litoměřice: Obyvatelé města loni vrátili k recyklaci 158 tun elektrospotřebičů
Foto: litomerice.cz
Popisek: Litoměřice

Díky obyvatelům Litoměřic došlo za rok 2020 například k úspoře produkce oxidu uhličitého (CO2) o 1 885 tun. Stejné množství CO2 pohltí 726 smrků. Touto aktivitou občané šetří spotřebu elektřiny, produkci skleníkových plynů, omezují těžbu ropy a železné rudy. Recyklací se pokryla i část dodávek mědi nebo hliníku pro průmyslovou výrobu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Korupce

Dobrý den, vím, že se věnujete korupci. Zajímá mě, co jste jako senátorka udělala proto, aby k ní nedocházelo? Kde vidíte největší problémy, že k ní neustále dochází? Děkuji

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jihlava: Letošní rok? Nové silnice, chodníky i cyklostezky

20:20 Jihlava: Letošní rok? Nové silnice, chodníky i cyklostezky

Rok 2025 se pro naše město stal obdobím, kdy se mnohé plány změnily ve skutečnost. Velké poděkování …