Litoměřice: První dvacítce seniorů pomohlo město s registrací na očkování

19.01.2021 18:35

První dvacítce lidí starších 80 let pomohly v průběhu včerejšího dne s elektronickou registrací na očkování proti covid-19 pracovnice sociálního odboru městského úřadu. Senioři tak reagovali na dopis města s kontaktními telefony a nabídkou pomoci, který radnice nechala rozeslat minulý týden všem obyvatelům starším 80 let, jichž se očkování na covid-19 týká hned v první vlně.

Litoměřice: První dvacítce seniorů pomohlo město s registrací na očkování
Foto: litomerice.cz
Popisek: Litoměřice
reklama

„Celkem jsme distribuovali více než tisícovku dopisů, aby se nabídka s pomocí k osaměle žijícím seniorům skutečně dostala. V Litoměřicích žije celkem zhruba 1200 obyvatel starších 80 let, přibližně dvě stovky z nich žijí v sociálních zařízeních, kde je o ně postaráno,“ upřesnil informaci místostarosta Karel Krejza.

Anketa

Zachrání nás vakcína proti covidu-19?

27%
73%
hlasovalo: 10189 lidí

Registrace probíhá v bezbariérové kanceláři sociálního odboru přístupné přímo z podloubí radnice na Mírovém náměstí. „Pokud do ní senior nezvládne dojít, bereme notebook s sebou a vyrážíme za ním do jeho domova,“ dodala vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví městského úřadu Renáta Jurková.

„Jsem za tuto pomoc ráda, ale zároveň jsem zklamaná. Myslela jsem, že už budu rovnou očkovaná. Už se totiž strašně moc těším na návrat do normálního života, až zase budu moc chodit do klubu seniorů v Alšově ulici,“ povzdychla si 88letá Anna Bendová. Kdy se tak stane, ale v tuto chvíli stále není zřejmé. Paní Bendová totiž termín očkování stejně jako ostatní registrovaní včera nedostala. Termíny byly aktuálně vyčerpány, takže musí čekat. Nicméně včasná registrace by měla být příslibem, že se na ni brzy dostane.

Kdy se tak skutečně stane, ale dnes ráno Radek Lončák, předseda představenstva Nemocnice Litoměřice, kde od 7. ledna funguje očkovací centrum, nedokázal říct. „Vše závisí na dodávce vakcín,“ konstatoval Radek Lončák.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sokolov: Území po ukončení těžby uhlí pomůže řešit studie

21:10 Sokolov: Území po ukončení těžby uhlí pomůže řešit studie

Karlovarská agentura rozvoje podnikání realizuje společně s odborem regionálního rozvoje Krajského ú…