Litoměřice: Začaly Hasičské slavnosti, na náměstí se představí stovky hasičů

10.6.2022 8:27 odp. | Tisková zpráva

V pátek dopoledne začal programem na výstavišti Zahrada Čech 8. ročník Hasičských slavností. Do Litoměřic přijeli nejen hasiči z celé republiky, ale také z Maďarska, Polska nebo Slovenska. Dohromady dorazily bezmála dvě stovky sborů dobrovolných hasičů a příslušníci Hasičského záchranného sboru a příslušníci HZS podniků.

Litoměřice: Začaly Hasičské slavnosti, na náměstí se představí stovky hasičů
Foto: litomerice.cz
Popisek: Litoměřice

Na výstavišti je k vidění 216 kusů různé hasičské techniky, a to od té nejstarší, až po tu nejmodernější. Vůbec nejstaršími exponáty, které mohou návštěvníci Hasičských slavností obdivovat, jsou ruční přenosná stříkačka a kárová stříkačka z roku 1868. Mezi požárními veterány jsou k vidění i koněspřežné stříkačky, přičemž nejstarší je z roku 1879. Kromě nablýskaných historických vozů přijela také moderní technika.

„Zajímavostí jistě budou speciální hasičská vozidla se zvýšenou odolností proti výbuchu s takzvanou balistickou ochranou, dále pak speciály z chemického průmyslu s hasicím ramenem o výšce 20 metrů a výkonu 6 tisíc litrů za minutu,“ přiblížila Nicole Studená, tisková mluvčí Hasičských slavností. Na místě je také speciální vůz pro zásah na letištích nebo výšková technika. Návštěvníci se o výkonu techniky budou moci přesvědčit i dynamických ukázkách, které proběhnou také během soboty.

Sobotní program navíc zahrne velkolepý průvod, kdy z Mírového náměstí okolo 11,30 vyrazí přes dva kilometry dlouhý zástup, kde bude zařazeno přes sto kusů techniky a v pojedou v něm také koňská spřežení, nejvíce v historii Hasičských slavností. „V sobotu večer si nenechte ujít ukázky a zajímavý program na Lodním náměstí. Svou techniku tam v praktických ukázkách na Labi předvede Hasičský záchranný sbor spolu s leteckou službou Policie ČR a Armádou ČR,“ doplnila Nicole Studená.

Slavnosti na Lodním náměstí vyvrcholí v 22 hodin hasičskou hudební fontánou. Jedná se o vodní a světelnou show stříkanou hasičskými proudnicemi s dostřikem až 120 metrů a výškou fontány přes 67 metrů.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Demise

Pane premiére, vzhledem k otřesnému stavu veřejných financi, rostoucí inflaci, poklesu životní úrovně i osobních úspor, vzhledem k nejistotě týkající se zásobování plynem Evropu z Ruska letos v zimě, neuvažujete, prosím, o demisi? Nezaznamenal jsem krom projevů jediný hmatatelný krok Vašeho kabinetu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dačice: Městská policie získala nový defibrilátor AED

21:10 Dačice: Městská policie získala nový defibrilátor AED

Městští strážníci bývají v mnoha případech mezi těmi, kteří poskytují první pomoc ještě před příjezd…