Litoměřice: Zahrada Čech je do prázdnin bez akcí, zastupitelé jí odpustili nájem

12. 2. 2021 6:32

Zastupitelstvo města Litoměřice na svém posledním jednání odpustilo Zahradě Čech platbu nájemného za období leden až březen 2021.

Litoměřice: Zahrada Čech je do prázdnin bez akcí, zastupitelé jí odpustili nájem
Foto: litomerice.cz
Popisek: Litoměřice
reklama

Společnost v současné době žádá o podporu z několika covidových programů, které vypsala Vláda ČR. Chtěla například podat žádost do programu COVID Nájemné. Nastavená pravidla však čerpání z programu Zahradě Čech neumožňují.

Anketa

Chcete, aby vláda Andreje Babiše dovládla do voleb?

85%
9%
hlasovalo: 25180 lidí

„Jsme rádi, že můžeme čerpat alespoň prostředky z programu Antivirus na výplaty zaměstnanců, čímž se vyhýbáme propouštění. Odpuštění nájemného je nyní alfou a omegou v přežití společnosti, protože za posledních 12 měsíců mohla na výstavišti proběhnout jen jediná akce. Zastupitelstvu města proto velmi děkujeme,“ sdělil jednatel společnosti Zahrada Čech a místostarosta města Lukas Wünsch.

Ten na zasedání zastupitelů sdělil, že do konce června letošního roku nebudou na výstavišti povoleny žádné akce. „Je to velmi nepříjemné. A bohužel je nám zatím ve většině žádostí o podporu z dalších covidových programů nevyhověno,“ posteskl si Lukas Wünsch. Společnosti byly totiž zamítnuty žádosti o podpory v programech COVID Nájemné a COVID Kultura. Nyní byla podána žádost na dotační program COVID Gastro a čeká se na vypsání titulu COVID Veletrhy. Jedinou doposud schválenou podporou tedy po 10 měsících od vyhlášení prvního nouzového stavu zůstává jen program podpory na platy zaměstnanců.

Zahrada Čech také podala na Úřad Vlády ČR „Uplatnění nároku poškozeného na náhradu škody způsobené v příčinné souvislosti s krizovými opatřeními“. Tato žádost však zůstala prozatím nevyslyšena, a proto probíhá příprava žaloby na ČR, která je umožněna stávajícím krizovým zákonem. „Požadovaná podpora koresponduje s částkou, kterou zastupitelstvo poskytlo v první vlně pandemie na sanaci fixních nákladů, plus nyní ji chceme rozšířit na škody vzniklé v souvislosti s nařízenými opatřeními i v druhé vlně pandemie,“ doplnil Lukas Wünsch.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Otrokovice: Oprava chodníku v Kvítkovicích navazuje na nový přechod pro chodce

7:34 Otrokovice: Oprava chodníku v Kvítkovicích navazuje na nový přechod pro chodce

Přechod pro chodce, nové osvětlení a oprava chodníků v kvítkovické ulici Bartošova jsou nové úpravy,…