Litoměřice: Zastupitelé znovu podpořili Zahradu Čech, do prázdnin je bez akcí

27.04.2021 20:27

Zastupitelstvo města Litoměřice podpořilo Zahradu Čech dalším prominutím nájemného. Tentokrát na období duben – červen 2021.

Litoměřice: Zastupitelé znovu podpořili Zahradu Čech, do prázdnin je bez akcí
Foto: litomerice.cz
Popisek: Litoměřice

Výstaviště stále nemůže pořádat akce, aktuálně do konce června. „Problémem je, že z vládních kompenzačních programů dosáhneme pouze na Antivirus, který je určen na mzdy zaměstnanců. Od března loňského roku jsme díky tomu obdrželi 2,6 milionu korun (2020 / 1,5 mil. Kč. + 2021 / 1,1), bez nichž bychom museli propouštět. S ostatními náklady nám však vláda nepomůže,“ vysvětlila Michaela Mokrá, ředitelka Zahrady Čech.

Měsíční náklady potřebné pro provoz výstaviště činí 750 000 korun. Tím, že musela být zrušena celá jarní sezona přišlo v obratu o více jak 8 milionů korun. Vítanou vzpruhou je v současné době příjem z očkování a testování v areálu. Zde částka představuje zhruba 200 tisíc korun měsíčně.

Za odpuštění nájmu ve výši 300 000 korun za každý měsíc je vedení výstaviště velmi vděčno. „Zahrada Čech patří do projektu Rodinné stříbro Ústeckého kraje, a i díky ní jsou Litoměřice vyhlášeným místem turismu. Jejím fungováním k nám každoročně zavítají tisíce návštěvníků. Děkujeme zastupitelům, že nás v této nelehké době podpořili,“ konstatoval s povděkem Lukas Wünsch, jednatel výstaviště a místostarosta města.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Litoměřice: Po vinobraní začne přeložka kanalizačních vpustí na hlavním tahu městem

18:05 Litoměřice: Po vinobraní začne přeložka kanalizačních vpustí na hlavním tahu městem

Dopravu na frekventované silnici v ulici Na Kocandě v Litoměřicích ve směru na Českou Lípu budou od …