Litoměřice usilují o vznik „Kulturně kreativního centra“ v objektu VUSS

09.06.2022 10:06 | Tisková zpráva
autor: PV

Zbytek armády definitivně opouští prostory objektu bývalé Vojenské ubytovací a stavební správy (VUSS naproti tržnici). Projekt stěhování základní umělecké školy (ZUŠ), jejíž tři současné objekty již kapacitně nestačí, se i s ohledem na tuto skutečnost posouvá do další fáze.

Litoměřice usilují o vznik „Kulturně kreativního centra“ v objektu VUSS
Foto: litomerice.cz
Popisek: Litoměřice

Město ho právě v těchto dnech upravuje tak, aby zde vzniklo „Kulturně kreativní centrum“, které vhodným způsobem propojí kulturní dění s uměleckým vzděláváním reprezentovaným ZUŠ.  

Stane se tak ovšem v případě, že Litoměřice podpoří stát. Na realizaci náročného projektu rozpočet města nestačí. Příležitost získat vhodné zdroje financování se naskytla až nyní. Ministerstvo kultury se totiž chystá vypsat dotační program podporující zakládání regionálních kulturních a kreativních center, která mohou vzniknout i přestavbou stávajících objektů. „Budova VUSS je přitom tak rozlehlá, že vhodnou přestavbou poskytne dostatek zázemí pro všechny obory ZUŠ, pro pořádání řady významných kulturních akcí, koncertů, představení, výstav, workshopů, přehlídek i soutěží. Získali bychom zde kromě jiného i zázemí pro rozvoj spolupráce s řadou organizací a kulturních spolků, jež jsou významnými aktéry kulturního dění v Litoměřicích,“ vyzdvihl smysluplnost projektu místostarosta Karel Krejza.

V nové budově by mohla být k dispozici řada sálů: koncertní, multifunkční, divadelní a taneční, dále orchestrální zkušebny, sborová zkušebna a dostatek učeben nejen pro ZUŠ, která má aktuálně 989 žáků a pro své akce si musí pronajímat prostory, ale i pro ostatní subjekty působící ve městě. „Například pro místní kapely, které postrádají zkušebny i koncertní sály, stejně jako amatérské divadelní soubory, pěvecké sbory apod.,“ uvedla konkrétní příklady vedoucí odboru školství, kultury, sportu a památkové péče městského úřadu Andrea Křížová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Ing. Aleš Juchelka byl položen dotaz

Je to pravda?

Je pravda, že vaše poradkyně Semansová má na starosti miliardové dotace a samá má firmu na dotace - na pomoc s jejich získáváním? Jestli ano, vám to přijde v pořádku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hustopeče: Kodex gigas - divadlo překročilo hranice jeviště

19:44 Hustopeče: Kodex gigas - divadlo překročilo hranice jeviště

Čtvrtý společný projekt divadelního spolku Neochotníci a studentů hustopečského gymnázia znovu zapln…