Litvínov: Městu chybí terénní pracovníci

11.02.2012 9:27 | Zprávy
autor: mulitvinov.cz

Loni se v ulicích města Litvínova pohybovali terénní sociální pracovníci, kteří ukončili s městským úřadem pracovní poměr uzavřený na dobu určitou k 31. prosinci 2011.

Litvínov: Městu chybí terénní pracovníci
Foto: zsmezibori.com
Popisek: Litvínov

Jejich zaměstnávání finančně dotoval  Úřad vlády ČR. Za dobu svého působení odvedli kus náročné práce s klienty především ze sociálně vyloučených lokalit. Pomáhali jim s řešením nelehké sociální situace, s dětmi, s oddlužením, s rodinnými vztahy, v kontaktu s různými úřady i lékaři. Odešli od rozdělané práce, jejíž výsledek je závislý především na trpělivém a dlouhodobém působení na klienta.

„Zaměstnávání terénních pracovníků je závislé na výši získané dotace. Město Litvínov financuje mzdy terénních sociálních pracovníků prostřednictvím dotačního titulu Úřadu vlády ČR již od roku 2009. V loňském roce obdrželo miliónovou dotaci na mzdy a související náklady pro 5 terénních pracovníků. Práce terénních sociálních pracovníků se osvědčila, proto požádalo město na letošní rok o dotaci na 5 terénních pracovníků v celkové výši 1 454 504 Kč. Získané finance by pokryly 70 procent ročních nákladů, zbytek, bezmála 440 tis. Kč, by uhradilo město ze svého rozpočtu. Žádost o dotaci jsme podali 31. října loňského roku a doposud není o jejím přidělení rozhodnuto,“ informovala nás manažerka prevence kriminality litvínovského městského úřadu Ing. Lucie Krupková.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mladá Boleslav: Akce „Bezpečně u vody"

22:41 Mladá Boleslav: Akce „Bezpečně u vody"

Na Krásné louce u Jizery se ve dnech 22. a 23. června uskutečnil druhý ročník preventivní akce Bezpe…