Litvínov požaduje odpis zásob za limity

23.12.2015 15:00 | Zprávy
autor: PV

Město Litvínov podalo zásadní kritické připomínky k návrhu nové Surovinové politiky. Požaduje odpis ložisek uhlí za platnými limity těžby, odmítá obnovení institutu vyvlastnění pro potřeby těžby a diskuzi o zcela nových povrchových lomech v Ústeckém kraji (tzv. rezervní lokality).

Litvínov požaduje odpis zásob za limity
Foto: zsmezibori.com
Popisek: Litvínov

V listopadu letošního roku Ministerstvo průmyslu a obchodu vypracovalo návrh Surovinové politiky ČR. Vedení města se s ním seznámilo a ve stanovené lhůtě k němu zaslalo své řádné připomínky.

„K návrhu Surovinové politiky ČR máme několik zásadních připomínek. Hrubě dezinterpretuje usnesení vlády o limitech těžby. Přestože většinou vládních stran bylo jednoznačně odmítnuto rozšíření velkolomu ČSA do prostoru, kde nyní stojí Horní Jiřetín, ponechává návrh ministerstva otázku územně ekologických limitů v lomu ČSA podmíněně otevřenou s tím, že další zhodnocení proběhne v roce 2020. Žádáme proto, aby inkriminovaná část o limitech těžby byla nahrazena novou formulací, která jasně stanovuje, že limity u lomu ČSA zůstanou v platnosti. Podle studií zpracovaných na zakázku od Ministerstva průmyslu a obchodu a Úřadu vlády jasně vyplývá, že v případě prolomení limitů ve velkolomu Bílina bude poptávka domácností a tepláren po hnědém uhlí s rezervou uspokojena po celé období aktualizované Státní energetické koncepce a není proto nutné vytvářet prostor pro další zpochybňování limitů v dolu ČSA,“ říká k námitkám města starostka Litvínova Kamila Bláhová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Co uděláte z Prokopem?

To, že nepřiznal hned 3 byty přeci nemůže být náhoda, a jestli zapomněl, jak tvrdí, tak to je podle mě výmluva dítěte, která z něj ale rozhodně nedělá dobrého politika. Co mi přijde také dost divné, že si prý na byt bral hypotéku, ale ANO daroval milion. Dají se v ANO koupit funkce a místa na kandid...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Louny: Nová ambulance denzitometrie

22:41 Louny: Nová ambulance denzitometrie

Od července bude na poliklinice v Lounech nově k dispozici ambulance denzitometrie.