Válečným uprchlíkům z Ukrajiny město poskytlo 7 bytů, kde dočasnou ochranu nalezlo 27 ubytovaných osob. Díky dohodě starosty Loun Mgr. et Bc. Milana Rychtaříka s hejtmanem Ústeckého kraje Ing. Janem Schillerem tak do městského rozpočtu přiteče cca 243 tisíc korun měsíčně. „Jsem velmi rád, že se podařilo dohodu uzavřít. Pokud v Lounech osoby s dočasnou ochranou budou ubytovány rok, představuje tato dohoda téměř 3 miliony korun do rozpočtu, které by nám jinak chyběly,“ říká starosta Rychtařík. Bez uzavřené dohody by město ubytování hradilo ze svých prostředků.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: PV