MHMP: Pražští strážníci – psovodi se stali dvojnásobnými mistry republiky

13.09.2017 18:58

Velkého úspěchu dosáhli strážníci Městské policie hlavního města Prahy na Mistrovství republiky záchranných psů a psovodů integrovaného záchranného systému. Psovodi Matěj Bartošík se psem Bartem a Romana Hübnerová se psem Spikem si odnesli prvenství v kategorii družstev. Strážnice Hübnerová navíc zvítězila i v jednotlivcích v kategorii plošného vyhledávání osob.

MHMP: Pražští strážníci – psovodi se stali dvojnásobnými mistry republiky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Praha, logo

„Mám z toho velkou radost. Psovodi naší městské policie se těší pověsti skvěle pracujícího týmu a jeho kvality jsou plně srovnatelné i s útvary velkých a bohatších metropolí západní Evropy. Svým nasazením ostatně v minulosti přispěli ku pomoci a šťastnému řešení řady složitých i život ohrožujících situací obyvatel hlavního města. Osobně to vnímám i jako důkaz o připravenosti a profesionálních kvalitách strážníků městské policie, o jejichž činnosti někdy panují zkreslené představy,“ uvedl k úspěchu Libor Hadrava, pražský radní pro oblast bezpečnosti a prevenci kriminality.

Soutěž pod svým celým názvem XIII. ročník Mistrovství České republiky záchranných psů, psovodů složek Integrovaného záchranného systému, proběhla o víkendu v pražských Klánovicích. Speciálně se zaměřila na plošné vyhledávání osob a na vyhledávání osob v sutinách, a to jak v denních, tak v nočních podmínkách. Radní Hadrava akci poskytl svou záštitu a byl rovněž osobně přítomen úvodnímu nástupu i vyhlášení vítězů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zlín: Rozpočet města pro rok 2020 je přebytkový

21:32 Zlín: Rozpočet města pro rok 2020 je přebytkový

Město Zlín bude mít v roce 2020 přebytkový rozpočet. Celkové příjmy by měly dosáhnout výše 1 664 735…