Město Česká Lípa zprovoznilo Tichou linku

25.10.2018 15:20

Tichá linka je sociální služba, která zajišťuje online komunikaci s neslyšícími, ohluchlými a nedoslýchavými pomocí tlumočení znakového jazyka či prostřednictvím textového přepisu mluvené řeči.

Město Česká Lípa zprovoznilo Tichou linku
Foto: ceska-lipa.info
Popisek: Česká Lípa

V praxi Tichá linka funguje tak, že pokud se na městský úřad dostaví osoba neslyšící, nedoslýchavá nebo ohluchlá, obrátí se na odpovědné pracovnice úřadu, které jim přes tablet zprostředkují online kontakt s tlumočníkem do znakového jazyka.

Jedná se o službu zdarma, MěÚ má k dispozici dva tablety, jeden je umístěný u vedoucí správního odboru Bc. Petry Dolečkové (radnice, 1. patro, kancelář č. 9), druhý je pak na odboru sociálních věcí a zdravotnictví u veřejného opatrovníka Denisy Kučerové (Děčínská ul. 389 – budova B, přízemí). Oba tablety lze využívat i ostatními odbory městského úřadu.

V případě nepřítomnosti těchto pracovnic MěÚ, je zajištěna zastupitelnost. Některé vybrané zaměstnankyně úřadu navíc projdou základním kurzem znakové řeči.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Plzeň: Kapři z Drahotínského rybníka a stromečky z městských lesů koupíte na sádkách u rybníka Košináře

8:38 Plzeň: Kapři z Drahotínského rybníka a stromečky z městských lesů koupíte na sádkách u rybníka Košináře

Předposlední listopadový víkend se uskutečnil tradiční výlov Drahotínského rybníka za obcí Zruč-Sene…