Městská část Praha 5: Vyznamenání příslušníků ozbrojených složek

26.11.2019 8:38

V úterý 19. listopadu 2019 se konalo v jednací síni zastupitelstva MČ Praha 5 tradiční slavnostní udílení čestných uznání a medailí Městské části Praha 5 příslušníkům bezpečnostních složek a hasičského záchranného sboru působících na území Praha 5.

Městská část Praha 5: Vyznamenání příslušníků ozbrojených složek
Foto: Praha 5
Popisek: Ocenění policisté a hasiči, působící v MČ Praha 5, s vedením městské části
reklama

Je mi ctí, že vám mohu osobně poděkovat za práci, kterou odvádíte pro naše občany, a věřím, že ji budete vykonávat i nadále tak, aby Praha 5 byla bezpečnější,“ řekl při předávání čestných uznání JUDr. Petr Lachnit radní MČ Praha 5. Starostka MČ Praha 5 Mgr. Renáta Zajíčková ocenila práci policistů, strážníků a hasičů nejen ve službě, ale i mimo službu.

Návrhy na toto čestné uznání včetně zdůvodnění předkládají ředitelé bezpečnostních složek a hasičského záchranného sboru. Získání čestného ocenění je podmíněno především vzorným plněním služebních povinností, mimořádným činem, který se vymyká z běžné služby, a samozřejmě také aktivitami, které přesahují běžný rámec služby a přispívají rozvoji práce a dobrému jménu bezpečnostních sborů.

Odměněno za mimořádné činy a vzornou službu bylo celkem 16 příslušníků z řad Městské policie hl. m. Prahy - Obvodního ředitelství Praha 5, Policie ČR - Obvodního ředitelství Praha II, a Hasičského záchranného sboru hl. m. Praha – MČ Praha 5. Čestná uznání a medaile předali oceněným starostka Mgr. Renáta Zajíčková a radní pro bezpečnost Městské části Praha 5 JUDr. Petr Lachnit, který ve svém projevu poděkoval oceněným příslušníkům bezpečnostních sborů za jejich každodenní nelehkou práci, při které mnozí z nich nasazují své životy, a vyzdvihl tradičně dobrou a stále se rozvíjející spolupráci záchranných složek a Městské části Praha 5.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Trutnov: Jak se změní kino Vesmír?

8:38 Trutnov: Jak se změní kino Vesmír?

Město Trutnov se letos pustí do další významné investiční akce. Tou je rekonstrukce budovy kina Ves…