Mladá Boleslav: Křižovatka ulic Jičínská a Jilemnického bude mít novou podobu

23.06.2019 20:20

Na Jičínské ulici probíhají už řadu týdnů stavební práce nejen na výstavbě cyklostezky, ale úpravou prochází i samotná komunikace.

Mladá Boleslav: Křižovatka ulic Jičínská a Jilemnického bude mít novou podobu
Foto: mb-net.cz
Popisek: Mladá Boleslav

"Jde o doporučení dopravních expertů i nařízení Policie České republiky," vysvětlil novinky první náměstek primátora Jiří Bouška. Díky tomu bude v novém režimu fungovat také křižovatka ulic Jičínská a Jilemnického. V Jilemnického ulici vzniká nový dělící ostrůvek v ústí křižovatky, úpravou prochází i vyústění chodníků na Jičínskou ulici. Zde dojde ke zrušení přechodu pro chodce před internátem bývalé zemědělské školy a jeho posunutí právě směrem ke zmíněné křižovatce s Jilemnického.

Nový přechod bude rovněž rozdělen ostrůvkem, který zajistí větší bezpečnost chodců. Vzniká zde ovšem obava, že to v této lokalitě bez semaforu nebude fungovat, proto se souběžně pracuje i na projektu umístění chytrého semaforu. "Dopravní experti jsou obecně proti semaforům pro chodce, narušují totiž zelenou vlnu pro automobily a zahušťují pak dopravu. My ale chceme mít semafor v záloze, pokud by se ukázalo, že je právě v tomto místě nutný," dodal první náměstek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karlovy Vary: Podzim s lázeňskými lesy

16:59 Karlovy Vary: Podzim s lázeňskými lesy

Setkání se zvěří i lesní technikou, zábavu pro celou rodinu a dobré jídlo, to vše nabídnou Lázeňské …