Mladá Boleslav: Lidé v Havelském parku férově posnídali

11.05.2013 14:31

Do Havelského parku zamířily v sobotu desítky lidí, aby zde posnídaly v rámci celorepublikového happeningu na podporu fair trade.

Mladá Boleslav: Lidé v Havelském parku férově posnídali
Foto: cenapp.cz
Popisek: Mladá Boleslav

 

Ačkoliv měli pořadatelé obavy z deště, počasí se umoudřilo a lidé tak mohli bez starostí posnídat přímo v trávě vlastní dobroty. Pochutnávali si na domácím chlebě z místních produktů i buchtách z fairtradových surovin. Nechyběla samozřejmě ani sezónní zelenina. Mladá Boleslav tak oslavila jako řada dalších měst Světový den pro fair trade. Dnešní akci také přišel podpořit náměstek primátora Adolf Beznoska, který je fanouškem a propagátorem myšlenky fair trade.
 
"V roce 2011 se snídalo na 41 místech, loni dokonce na 57 místech republiky. Máme z toho radost, protože událost je nejen příjemnou akcí pro účastníky, ale díky osobnímu šíření myšlenky mezi přáteli a velkému zájmu médií také příležitostí, jak u veřejnosti zvýšit povědomí o fair trade. Hlavním tématem letošní snídaně je fair trade v každodenním životě. Chceme tím upozornit na to, že podpořit lidi, kteří pro nás pěstují kakao nebo kávu, můžeme každý den. Fair trade - radost kdykoli a kdekoli!" informoval koordinátor kampaně Fair point a Fairtradová města NaZemi Stanislav Komínek.
 Další podrobnosti najdete na webu www.ferovasnidane.cz.

reklama

autor: mb-net.cz

Ing. Miroslav Balatka byl položen dotaz

Proč až teď?

Ptáte se, proč stávka probíhá až teď. Napadlo vás třeba, že je to proto, jak se vláda chová? Že lidé čekali, že bude problémům čelit, že o nich povede diskuzi, ale ukazuje se, že tato vláda je úplně mimo a navíc arogantní. Vždyť proti ní stávkují i bývalý chartisté. A třeba premiér teprve nedávno zj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hradec Králové: Budoucí učitele město podpoří téměř půl milionem z dotačního programu

7:04 Hradec Králové: Budoucí učitele město podpoří téměř půl milionem z dotačního programu

Osmačtyřicet tisíc korun dostanou od února začínající učitelé, kteří se rozhodnou vyučovat v některé…