Mladá Boleslav: Na přípravě nové silnice bude spolupracovat město s krajem

26.03.2019 13:59

Zastupitelé města v pondělí 25. března schválili uzavření smlouvy o spolupráci se Středočeským krajem na přípravě nové komunikace, která by v budoucnu měla propojit Pražskou ulici na Hejtmánce a Jičínskou ulici poblíž dálnice s tím, že jižně od Dubců obkrouží město.

Mladá Boleslav: Na přípravě nové silnice bude spolupracovat město s krajem
Foto: mb-net.cz
Popisek: Hrad uprostřed města Mladá Boleslav

Součástí této investice bude i řešení křižovatky ulic Pražská a Mileny Hážové. Jak dnes řekl primátor Raduan Nwelati, jde o jednu z velkých dopravních staveb v Mladé Boleslavi a okolí, s kterými počítá již vydané vládní usnesení.

Město se ve smlouvě zavazuje zajistit projektovou dokumentaci včetně autorského dozoru a výkonu inženýrské činnosti k územnímu rozhodnutí a pravomocnému stavebnímu povolení včetně komplexní majetkoprávní přípravy, finančně zajistit ze svého rozpočtu stavební část stavebních objektů, které nejsou součástí komunikace, bezúplatně převést všechny pozemky pod komunikací vybudované v rámci této akce na Středočeský kraj a udržovat dešťovou kanalizaci na nově vybudovaném úseku komunikace.

Středočeský kraj se zavazuje k použití zpracované projektové dokumentace k výběru zhotovitele stavby a finančnímu zajištění stavebních objektů, které jsou součástí komunikace. Dále se Středočeský kraj zavazuje požádat o dotaci ze SFDI. Příprava této komunikace ovšem bude trvat delší dobu a její přesné trasování musí být před zahájením stavby i v souladu s územním plánem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vsetín si připomene holocaust

21:16 Vsetín si připomene holocaust

Den památky obětí holocaustu a předcházení zločinů proti lidskosti si Vsetíňané mohou přijít připome…