Mladá Boleslav: Na radnici přijeli diskutovat obyvatelé Chrástu

15.11.2019 17:52

Ve středu v podvečer se ve velké zasedací síni mladoboleslavského magistrátu uskutečnila listopadová schůzka vedení města s obyvateli příměstských částí, tentokrát na radnici dorazili lidé z Chrástu.

Mladá Boleslav: Na radnici přijeli diskutovat obyvatelé Chrástu
Foto: mb-net.cz
Popisek: Mladá Boleslav
reklama

Na jejich dotazy a připomínky odpovídal první náměstek primátora Jiří Bouška, vedoucí jednotlivých odborů magistrátu, zástupci Compagu, Správy komunikací či městské policie, přítomen byl i předseda komise pro příměstské části Přemysl Sezemský.

Chrástecké zajímal především projekt "nový Chrást", tedy plánovaná podoba zdejší lokality tak, jak je v návrhu nového územního plánu. "Jedná se zatím pouze o první návrh územního plánu, který teprve projde připomínkami a námitkami všech stran, takže v tuto chvíli určitě nedokážeme říci, jak to tady bude v budoucnu vypadat. Rozhodně však ještě proběhne veřejné projednání územního plánu, jeho přijetí je ovšem v horizontu příštích tří let, definitivní schválení by mohlo proběhnout do 31. prosince 2022," vysvětlil první náměstek. Ubezpečil ovšem přítomné, že je určitě cílem města vytvoření sourodého charakteru zástavby, řešení technické i dopravní infrastruktury a rovněž plánování optimálních veřejných prostranství.

Debatovalo se i o cyklostezce Bezděčín - Chrást, realizaci nové autobusové zastávky a budoucí podobě té stávající, obnově prosychajícího borovicového lesa nebo o možném budoucím pojmenování nově vzniklých ulic.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jičín: Bývalá lékárna na autobusovém nádraží bude přestavěna na centrum pro rehabilitace

8:36 Jičín: Bývalá lékárna na autobusovém nádraží bude přestavěna na centrum pro rehabilitace

Rada města schválila smlouvu o smlouvě budoucí o nájmu nebytového prostoru u autobusového nádraží.