Mladá Boleslav: Parkovací systém by mohl být uveden do provozu od dubna 2018

20.10.2017 21:16 | Zprávy
autor: PV

Práce na vytvoření nového parkovacího systému pro celou Mladou Boleslav směřují pomalu k finální verzi. I po vytvoření a schválení finální podoby parkovacího systému radou a v případě souvisejících investic i zastupitelstvem města je podle primátora Raduana Nwelatiho nutné nejdříve důkladně s podstatou i všemi detaily nového systému seznámit veřejnost.

Mladá Boleslav: Parkovací systém by mohl být uveden do provozu od dubna 2018
Foto: mb-net.cz
Popisek: Mladá Boleslav

Teprve po této informační kampani bude možné určit vlastní termín spuštění systému do provozu. Jak v pátek řekl na tiskové konferenci primátor Raduan Nwelati, pravděpodobně by se tak mohlo stát 1 dubna v případě, že nenastanou nečekané komplikace.

Zopakujme si nejdůležitější navržené zásady systému ještě před schválením finální verze.

Rychlý souhrn

Osoba s modrou parkovací kartou - Občan s trvalým bydlištěm v Mladé Boleslavi nebo z příměstských částí města (rezident) nebo majitel nemovitosti či podnikatelské provozovny v MB (abonent) s platnou kartou zaparkuje ve dne kdekoliv na modré či fialové zóně zdarma (mimo stávající zpoplatněnou zónu – Staré město a okolí – kde již nyní není možné parkovat zdarma). V noci může zaparkovat zdarma na modré nebo fialové zóně v okolí svého bydliště. Mimo tuto zónu, v noci od 21:00 může zaparkovat zdarma na placených oranžových zónách, které jsou od 18:00 do 6:00. bez poplatku.

Návštěvník (nemá zde trvalé bydliště ani nevlastní nemovitost v MB) zaparkuje přes den na max. 3 hodiny na fialových zónách zdarma nebo na placených oranžových zónách za příslušný poplatek. V noci může parkovat na oranžových zónách zdarma.

Uživatelské skupiny

Parkovací systém bude uzpůsoben pro tři základní uživatelské skupiny:

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Co uděláte z Prokopem?

To, že nepřiznal hned 3 byty přeci nemůže být náhoda, a jestli zapomněl, jak tvrdí, tak to je podle mě výmluva dítěte, která z něj ale rozhodně nedělá dobrého politika. Co mi přijde také dost divné, že si prý na byt bral hypotéku, ale ANO daroval milion. Dají se v ANO koupit funkce a místa na kandid...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Louny: Nová ambulance denzitometrie

22:41 Louny: Nová ambulance denzitometrie

Od července bude na poliklinice v Lounech nově k dispozici ambulance denzitometrie.