Mladá Boleslav: Podomní prodejci stále porušují vyhlášku města

15.05.2019 14:05

Přestože na území Mladé Boleslavi platí už čtyři roky vyhláška o zákazu podomního prodeje, městští strážníci se stále potýkají s lidmi, kteří toto nařízení ignorují a obtěžuji obyvatele města v jejich domovech.

Mladá Boleslav: Podomní prodejci stále porušují vyhlášku města
Foto: mb-net.cz
Popisek: Mladá Boleslav
reklama

Hned dva podobné případy se odehrály v pondělí, nejprve byla městská policie přivolána do ulice Jana Palacha, kde měli v jednom z panelových domů obcházet byty lidé, nabízející energetické služby pro firmu Bohemia Energy. "Strážníci zde po příjezdu na místo skutečně nalezli dva prodejce zjistili. Oba muži, nabízející služby, hlídka ztotožnila a zjištěný přestupek následně předala k dořešení na příslušný správní odbor magistrátu města Mladá Boleslav. Prodejci totiž své přestupkové jednání odmítli uznat," vysvětlil ředitele městské policie Tomáš Kypta.

Bohužel tito lidé jsou nenapravitelní, takže podobnou situaci zažili boleslavští strážníci ten samý den znovu. Tentokrát se podle oznámení měla v Jičínské ulici nacházet skupina tří osob, které formou podomního prodeje nabízely opět energetické služby. "Po příjezdu na místo se potvrdilo, že jde opět o podomní prodejce. Všichni byli ztotožněni a zjištěný přestupek opět následně předán na magistrát," dodal Tomáš Kypta. Ani tito obchodníci totiž nebyli schopni uznat, že spáchali přestupek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Valašské Meziříčí: Policie láme rekordy v objasněnosti

21:10 Valašské Meziříčí: Policie láme rekordy v objasněnosti

Další úspěšný rok mají za sebou policisté z Obvodního oddělení Policie České republiky ve Valašském …