Mladá Boleslav: Policie ČR převzala vozy Škoda Octavia v civilním provedení

17.01.2020 13:59

Ministr vnitra ČR Jan Hamáček a policejní prezident Jan Švejdar převzali v Zákaznickém centru Škoda Auto v Mladé Boleslavi 37 z celkových 500 policejních vozů Škoda Octavia v civilním provedení. Zbylé vozy byly předány u autorizovaných prodejců Škoda po celé České republice.

Mladá Boleslav: Policie ČR převzala vozy Škoda Octavia v civilním provedení
Foto: mb-net.cz
Popisek: Hrad uprostřed města Mladá Boleslav
reklama

Zakázku na dodávku vozů získaly ve spolupráci mladoboleslavská automobilka a leasingová společnost ŠkoFIN a ve veřejném tendru v září loňského roku. Všechny vozy jsou ve výbavovém stupni Ambition a pohání je moderní benzinové motory 1,5 TSI o výkonu 110 kW v kombinaci s automatickými dvouspojkovými převodovkami DSG. Slavnostní předávání vozů Policii ČR se odehrálo v Zákaznickém centru Škoda Auto v Mladé Boleslavi.

Ministerstvo vnitra respektive Policie ČR vůbec poprvé využila moderní formu financování a mobility Škoda Financial Services. Pořízení části policejních vozů na leasing do budoucna umožní jejich průběžnou obměnu. Je to řešení, jak zajistit rychlý servis a snadnou výměnu vozů, které mají najetý maximální počet kilometrů nebo překročí dobu životnosti.

Od roku 1993 bylo českým policistům v rámci několika tendrů předáno více než 18 tisíc vozů Škoda nejrůznějších modelů a specifikací. Ať již speciálně upravené podle požadavků policejních sborů nebo v sériovém provedení. Vozy značky Škoda slouží policii také v jiných zemích, například v Polsku, na Slovensku, v Rakousku, Maďarsku, Belgii, Velké Británii, Izraeli nebo v Portugalsku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prostějov: Město poskytne dotace na celoroční činnost v oblasti kultury

16:01 Prostějov: Město poskytne dotace na celoroční činnost v oblasti kultury

Radní na svém posledním jednání rozhodovali o poskytnutí dalších dotací z rozpočtu města Prostějova…