Mladá Boleslav: Pozemky a bývalé tovární haly pod SPŠ čeká nové využití

06.09.2020 17:15

Středočeský kraj bezúplatně daruje bývalou tovární halu a přilehlý pozemek pod střední průmyslovou školou městu Mladá Boleslav. Převod již schválilo i zastupitelstvo města.

Mladá Boleslav: Pozemky a bývalé tovární haly pod SPŠ čeká nové využití
Foto: cenapp.cz
Popisek: Mladá Boleslav
reklama

"Postupně zde i díky tomuto daru Středočeského kraje, za což mu děkujeme, scelujeme pozemky. Ve svém vlastnictví tak budeme mít v této lokalitě zhruba 5000 m2," řekl náměstek primátora Jiří Bouška, který s dalšími zástupci města, Nadačního fondu Škoda Auto a spolku Galerie Pluhárna objekt prohlédl a začal jednat o jeho budoucím využití a úpravách.

Anketa

Jak nahlížíte na Čínu?

hlasovalo: 16114 lidí

Tato někdejší tovární budova je součástí bývalého průmyslového areálu, k nemuž patří i další budova, v němž se odehrávají akce klubu Pluhárna. Podle náměstka Boušky je cílem dosud nevyužívanou budovu upravit tak, aby v ní mohly být pořádané kulturní akce. Jak ukazuje příklad Pluhárny, akce v podobném industriálním prostředí získávají rychle oblibu. Nyní chce město ve spolupráci s Nadačním foncem Škoda Auto a spolkem Galerie Pluhárna po dokončení převodu nemovitosti do vlastnictví města nejdříve objekt vyčistit, zajistit proti vnikání nežádoucích osob a nechat posoudit odborníky možnosti pro pořádání kulturních akcí.

Dále také nechá město upravit zarostlé cesty v okolí hal a odstraní náletové dřeviny. Město vlastní i pozemky za halami, kde nechalo již dříve zlikvidovat staré garáže a kde by mohlo vzniknout potřebné zázemí. Je nutné také dořešit a uzpůsobit přístupové cesty k areálu. Je zřejmé, že celý tento areál v sobě skrývá velký potenciál a po patřičných úpravách interiréru i okolí zde může vzniknout zajímavé centrum různých akcí. O všech aspektech a podmínkách dalšího využití se bude dále jednat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pardubice připravují rekonstrukci mostu přes Labe

16:59 Pardubice připravují rekonstrukci mostu přes Labe

Město čeká v nejbližších letech rekonstrukce mostu kpt. Bartoše. Téměř 70 let starý ocelový most pře…