Mladá Boleslav: Rozšířené discgolfové hřiště patří k největším v republice

15.08.2023 16:14 | Tisková zpráva

Stávající discgolfové hřiště v parku Štěpánka nechalo město rozšířit z původních devíti na současných osmnáct jamek, a tím se stalo jedním z největších v celé republice.

Mladá Boleslav: Rozšířené discgolfové hřiště patří k největším v republice
Foto: mb-net.cz
Popisek: Hrad uprostřed města Mladá Boleslav

"Hřiště jsme nechali rozšířit na podnět občanů v rámci participativního rozpočtu. Jsem velmi rád, že aktivních vyznavačů této hry pod širým nebem stále přibývá a věřím, že rozšíření počtu jamek a přenesení hry i do dalších částí parku všichni příznivci discgolfu ocení," uvedl náměstek primátora Daniel Marek, který se přišel ve čtvrtek na nově rozšířený areál podívat. Náklady na rozšíření hřiště a na rekultivaci stávající části přijdou město na necelých půl milionu korun.

"Když jsme před téměř deseti lety při revitalizaci lesoparku Štěpánka vybudovali i discgolfové hřiště, byla to trošku sázka do loterie. Discgolf byl u nás v té době téměř neznámý sport, ideální ovšem do parkového terénu. Moc mě těší, že nám dal čas za pravdu, a příznivců této nenáročné volnočasové aktivity v Boleslavi stále přibývá," řekl náměstek Marek. Na nově rozšířeném areálu se připravuje začátkem září turnaj a další v ještě větším měřítku bude v listopadu.

Anketa

Má prezident Pavel jmenovat Roberta Fremra ústavním soudcem?

hlasovalo: 7655 lidí

Discgolf navíc nevyžaduje téměř žádné náklady, stačí vám pouze talíř na frisbee a parťák, který má chuť si s vámi zasportovat pod širým nebem. A pokud snad frisbee nemáte, můžete si ho za pár korun půjčit na pokladně městského plaveckého bazénu na kraji parku, kde dostanete i kartu na zapisování výsledků a pravidla hry.

Dosavadních devět jamek bylo rozprostřeno v části parku od bazénu k hudebnímu altánu. Rozšíření areálu od altánu přes květnou louku a nahoru do Havlíčkových sadů nejen zvýší počet jamek na výsledných osmnáct, ale zároveň nabídne atraktivnější a více různorodý terén a prvky i pro náročnější vyznavače discgolfu. I nadále je ovšem připraveno v blízkosti krytého bazénu šest jamek, které si může vyzkoušet každý začátečník. Smysl celého discgolfového hřiště zůstává především v tom, že je určen široké veřejnosti, a nejen pro aktivní sportovce.

Informační cedule s mapou a dalšími informacemi o nově rozšířeném hřišti najdete jak u hudebního altánu, tak nedaleko krytého bazénu.

Discgolf je sport podobný tradičnímu golfu. Místo míčků a holí však hráči používají létající disk nazývaný také Frisbee. Tento sport byl formován v 70. letech v USA a stejně jako u klasického golfu je cílem dokončení každé jamky v co nejmenším počtu úderů (nebo v případě discgolfu, nejmenší počet hodů). Disk je hozen z oblasti odpaliště na cíl, vyvýšený kovový koš. Jak hráč postupuje po jamce, musí provést každý následný hod z místa, kde dopadl předchozí hod. Stromy, keře a změny terénu na jamkách a kolem nich představují pro discgolfisty náročné překážky. Jamka končí dohozením disku do koše. Tyto a další podrobnosti najdete na webu České asociace discgolfu ZDE.

reklama

autor: PV

Radek Koten byl položen dotaz

interpelace

Když vláda nereaguje na vaše interpelace, jaké jsou vaše další možnosti získat odpovědi, pokud nějaké jsou? Myslel jsem, že odpovědět do 30 dnů vláda, respektive tázaný musí ze zákona.A druhá věc, jak víte, že čísla,co vám možná premiér někdy dodá, budou pravdivá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Plzeň rozšíří dvě školy. Vzniknou v nich nové učebny, kabinety nebo šatny

16:28 Plzeň rozšíří dvě školy. Vzniknou v nich nové učebny, kabinety nebo šatny

Město Plzeň plánuje rozšíření dvou základních škol o přístavby a nástavby, ve kterých by měly vznikn…