Mladá Boleslav: Škoda Muzeum se chlubí rekordní návštěvností

12. 1. 2019 17:58

Škoda Muzeum v Mladé Boleslavi si v uplynulém roce 2018 připsalo absolutní návštěvnický rekord ve své historii, přivítalo 273 811 hostů z České republiky i zahraničí, meziroční nárůst činí takřka 8 procent.

Mladá Boleslav: Škoda Muzeum se chlubí rekordní návštěvností
Foto: cenapp.cz
Popisek: Mladá Boleslav
reklama

Poutavou prezentaci historie značky Škoda doplňuje možnost návštěvy depozitáře či výrobních linek i řada kulturních akcí a tematických výstav. Nejnovější z nich, která se jmenuje Studentské vozy snů, prezentuje jedinečný pohled do budoucnosti motorismu očima nastupující generace Škodováků.

Rekordní návštěvnost Škoda Muzea dokládá, jak dobře funguje prezentace automobilové historie s propojením tradičních i moderních multimediálních prvků. "Stále se snažíme nabídnout něco navíc, a tak se k nám - kromě příjezdu nových hostů - mnozí návštěvníci opakovaně vracejí,“ říká Andrea Frydlová, vedoucí Škoda Muzea v Mladé Boleslavi, a dodává: „Ráda bych upozornila na úspěšnou tematickou výstavu První kilometry v první republice, stejně jako vystavené unikátní projekty žákovských vozů.“

Podíl domácích návštěvníků Škoda Muzea se dlouhodobě pohybuje kolem 60 %, mnozí z hostů si atraktivní mladoboleslavskou expozici zařadili do programu své cesty z evropských zemí, například Německa, Francie či Polska, ale i zámoří – od Číny po USA.

Nejnovějším lákadlem je prezentace žákovských vozů

V roce 2018 se s úspěchem setkaly krátkodobé výstavy, například Vítězství plná prachu: 1908 s tématem motoristického sportu, případně První kilometry v první republice (potrvá do 28. dubna), jeden z příspěvků značky Škoda k jubileu samostatného státu.

Nejnovějším lákadlem k návštěvě Škoda Muzea je prezentace žákovských vozů Škoda. Žáci Středního odborného učiliště strojírenského Škoda Auto v Mladé Boleslavi, podporovaného automobilkou již od roku 1927, totiž každoročně vyvinou a vyrobí unikátní studii automobilu podle svých představ – jde o tradici založenou roku 2014. Vybraný tým společně vyvíjí koncept na základě aktuálního sériového modelu značky Škoda a následně jej realizuje za podpory svých učitelů odborného výcviku, zástupců oddělení technického vývoje, designu a výroby společnosti Škoda Auto.

Kromě hlavní expozice Škoda Muzea si mohou návštěvníci prohlédnout také depozitář s jedinečnými sportovními vozy a prototypy. Velkému zájmu se těší rovněž možnost spojit návštěvu muzea s prohlídkou aktuálních výrobních provozů Škoda Auto – na základě předchozí objednávky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihlava: Vedle atletického stadionu na louce na Heulose se začalo lyžovat

21:30 Jihlava: Vedle atletického stadionu na louce na Heulose se začalo lyžovat

Technický sníh ze sněžných děl by měl vydržet vyšší teploty i po oblevě, lyžaři v Jihlavě se tedy za…