S příchodem teplot hluboko pod bodem mrazu Mladá Boleslav opět otevřela stan pro lidi bez domova v Poplužním dvoře. V noci na úterý zde přespalo devět lidí, z toho jedna žena. Rovněž azylové středisko Naděje navýšilo pro tento případ své kapacity a nabídlo takzvanou teplou židli, tedy místo, kde mohou lidé přes v teple přečkat mrazy, ovšem bez nároku na lůžko. Této možnosti tuto noc využili čtyři lidé. "Stan zatím necháváme otevřený určitě do čtvrtka, o dalším fungování se pak rozhodneme podle aktuálního výhledu počasí," uvedla náměstkyně Miroslava Kašpárková.
Foto:
cenapp.cz
Popisek: Mladá Boleslav
reklama
Během této sezóny byl stan zatím otevřen 6 nocí, poprvé 1. prosince, poskytli zde celkem 59 noclehů.
Vy tvrdíte, že jakýkoliv postih za nedodržování migračního paktu je vydíráním. Ale i když jsem proti povinným kótám, opravdu jde o vydírání, když ho naši politici schválili? Podle mě to byla chyba, kterou nevím, jestli se teď podaří ještě napravit.
Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
O tuto odpověď jste již vyjádřil(a) zájem. Děkujeme.