Mladá Boleslav: Ulice města hlídají poněkud netradiční hlídky

2. 10. 2019 9:15

Od 1. října mohou lidé potkat v Mladé Boleslavi poněkud netradiční hlídky. Po boku městského strážníka se totiž objeví zaměstnanec bezpečnostní agentury.

Mladá Boleslav: Ulice města hlídají poněkud netradiční hlídky
Foto: cenapp.cz
Popisek: Mladá Boleslav
reklama

"Snažíme se zvýšit bezpečí v ulicích našeho města všemi dostupnými způsoby. Jedním z dlouhodobých problémů je nedostatek městských strážníků, práce je to velmi náročná a navíc ne každý uchazeč splňuje přísné podmínky. Proto jsme se rozhodli využít zaměstnance bezpečnostní agentury, což nám de facto umožní zdvojnásobit počet lidí, dohlížejících na pořádek ve městě," vysvětlil tento krok první náměstek primátora Jiří Bouška.

Jde o pilotní projekt, který bude fungovat do konce kalendářního roku, a poté bude vyhodnocen jeho přínos. "Smíšené hlídky budou fungovat ve všední dny vždy od 7 do 15 a od 15 do 23 hodin. Pokud se nám tento model osvědčí, určitě budeme uvažovat o jeho pokračování," dodal náměstek Bouška.

Pracovníci bezpečnostní agentury budou od městských strážníků snadno rozpoznatelní na první pohled už podle oblečení, nicméně absolvují všechna proškolení tak, aby mohli adekvátně vykonávat tuto činnost včetně například sběru kontaminovaného materiálu (injekční stříkačky atd) či obsloužit přenosný defibrilátor a poskytnout první pomoc.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hustopeče: Rekonstrukce stadionu finišuje navzdory překážkám

21:10 Hustopeče: Rekonstrukce stadionu finišuje navzdory překážkám

Se stejným zápalem, s jakým vstupují do sportovních utkání, začaly oddíly TJ Agrotec Hustopeče za po…