Mladá Boleslav: Úroda na vinici nad Ptáckou ulicí by mohla být větší než loni

21.07.2017 16:50 | Zprávy

Vinici nad Podstupenským pramenem v Ptácké ulici se navzdory ne právě ideálnímu počasí daří dobře. "Jarní mrazíky ani suchý nástup léta naštěstí na vinici velké škody nenapáchaly. Několik rostlin sice omrzlo, ale není to nic dramatického, a pokud počasí vydrží podle předpovědí, mohla by být letošní úroda zhruba o pětinu vyšší než loňská," potvrdil náměstek primátora Daniel Marek, který si přišel hrozny prohlédnout.

Mladá Boleslav: Úroda na vinici nad Ptáckou ulicí by mohla být větší než loni
Foto: cenapp.cz
Popisek: Mladá Boleslav

Vinice, kterou lze považovat za jednu z nejvýše položených v naší zemi, zde vznikla před třemi lety, a rostlinám se na dříve neudržovaném svahu nad Ptáckou ulicí daří nečekaně skvěle.

"Ačkoliv obvykle se víno sklízí až třetím rokem, u nás plodily rostliny hned první rok. To jsme je nechali jen na ochutnání pro zájemce, nicméně už vloni jsme z nich dělali víno," připomněl náměstek Marek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Radek Rozvoral byl položen dotaz

Bydlení

Jedna věc je mít peníze na bydlení, což také úplně nechápu, jak přesně chcete změnit a druhá, aby bylo bydlení k sehnání. To hodláte řešit jak? Protože i když se třeba teď začne stavět, tak to nepokryje poptávku, hlavně, když se soustředí jen na vybrané lokality.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Česká Lípa: Zpívání z balkonu vyneslo 200 tisíc korun pro hendikepovaná dvojčata

16:26 Česká Lípa: Zpívání z balkonu vyneslo 200 tisíc korun pro hendikepovaná dvojčata

Pátý ročník Zpívání z balkonu českolipské radnice, které proběhlo ve středu 20. srpna, přineslo neje…