Mladá Boleslav: Změna v územním plánu znemožní výstavbu v pozemku u Radouče

26.06.2019 8:35

Vedení města již dříve deklarovalo snahu zachovat travnatý pozemek u Svojsíkovy ulice a lokality Radouč a nedovolit zde další zástavbu. Vlastníkem pozemku je ale dosud stát. Nyní zastupitelé schválili návrh na pořízení změny č. 8 územního plánu města.

Mladá Boleslav: Změna v územním plánu znemožní výstavbu v pozemku u Radouče
Foto: mb-net.cz
Popisek: Mladá Boleslav
reklama

Tím se změní stávající regulativ pro funkční využité této parcely z dosavadního hromadného bydlení na sídelní zeleň veřejnou. Primátor Raduan Nwelati řekl, že po dokončení této změny získá město další pádný argument, aby tento pozemek od státu získalo.

Tato změna bude pořízena zkráceným postupem v souladu s e zákony. To umožní i rozhodnutí krajského úřadu, který nebude vyžadovat vyhodnocení vlivů této změny na životní prostředí (tzv. SEA).

Vedení města začalo jednat ve chvíli, kdy stát plánoval tento pozemek prodat v aukci. Lidé z okolí projevili obavy, že parcelu získá nějaký investor, který zde postaví další objekt a znemožní tak volný výhled na lokalitu Radouč. Město vyhlásilo stavební uzávěru, ale stále hrozba prodeje v aukci trvala. Přijetím změny územního plánu a změnou využití pozemku na veřejnou zeleň tak nyní město jednoznačně deklaruje, že chce pozemek uchovat nezastavěný. I proto má pro další jednání o osudu pozemku přesvědčivé argumenty.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kladno: Strážníkům pomáhá v terénu psí pochůzkář

18:35 Kladno: Strážníkům pomáhá v terénu psí pochůzkář

Kladenská městská policie má opět psího strážníka. Rotvajlera Matýska pro výkon služby vycvičil zkuš…