Mladá Boleslav má participativní rozpočet, lidé mohou rozhodnout, kam půjdou peníze

24.02.2021 9:15 | Zprávy
autor: PV

V rozpočtu města pro rok 2021 byla opět vyhrazena částka 1 milion korun, určena pro takzvané participativní rozpočtování. "Cílem je to, aby lidé sami určili, kam město investuje peníze tak, aby co nejlépe sloužily zdejším obyvatelům a přispěly ke zkvalitnění veřejného prostoru," vysvětlil náměstek primátora Daniel Marek.

Mladá Boleslav má participativní rozpočet, lidé mohou rozhodnout, kam půjdou peníze
Foto: cenapp.cz
Popisek: Mladá Boleslav

Co vám v našem městě chybí, máte tip, jak by se daly městské peníze smysluplně využít? Určitě neváhejte a navrhněte to, třeba právě váš nápad bude zrealizován.

Pravidla jsou jednoduchá. Hodnota jednoho projektu nesmí překročit částku 300 tisíc, mělo by jít o projekt, který bude realizován na veřejném prostranství nebo ve veřejně přístupné budově, zkrátka aby z něj měli užitek pokud možno všichni. Může se jednat třeba o vylepšování veřejných prostor, nejrůznější rekonstrukce, doplnění či umístění úplně nového mobiliáře v ulicích, výsadbu zeleně nebo nejrůznější parkové úpravy, instalaci pítek, nové herní prvky na stávajících hřištích či jiných prostranstvích, která patří městu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ústí nad Labem mezi návštěvníky Dne s IZS a Armádou

22:41 Ústí nad Labem mezi návštěvníky Dne s IZS a Armádou

Stánek města nabídl odpočinek i prostor pro sdílení názorů.