Mladá Boleslav schválila rozpočet a chystá řadu investic

01.03.2013 9:12 | Zprávy

Zastupitelé Mladé Boleslavi schválili ve čtvrtek 28. února rozpočet města na rok 2013. Počítá s příjmy a výdaji ve stejném objemu, to je 1,065 miliardy korun.

Mladá Boleslav schválila rozpočet a chystá řadu investic
Foto: cenapp.cz
Popisek: Mladá Boleslav

I přes všeobecně nepříznivou ekonomickou situaci se podaří opět zajistit či nastartovat celou řadu významných stavebních akcí. Mladá Boleslav plánuje v roce 2013 investice za 385 mil. Kč. Vlastními zdroji by se přitom město mělo podílet jen zhruba 118 mil. Kč a zbývajících téměř 267 mil. Kč mají pokrýt předpokládané investiční dotace z evropských fondů. Velká pozornost, kterou věnuje vedení města získávání dalších finančních zdrojů, tak přináší dobré výsledky.

„Dotace by měly pokrývat přes dvě třetiny investičních výdajů. To znamená, že velmi výhodným způsobem opět navýšíme majetek města. Jsem rád, že můžeme investovat do dalšího zlepšování kvality života obyvatel stejně vysokým tempem, jakým tomu bylo v předešlých letech," řekl primátor Raduan Nwelati.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mb-net.cz

Mgr. Ondřej Lochman, PhD. byl položen dotaz

Proč a na čem přesně nenašla tato vláda shodu ohledně RUD?

A nemyslíte, že jste jako STAN pro změnu mohli udělat víc? Proč jste víc netlačili na férové nastavení? To že teď podepisujete ústavní stížnost je podle mě jen potvrzení vašeho selhání. Co mi na to řeknete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ústí nad Labem: Pavilon Bohemia na Šibeničním vrchu prochází obnovou

7:17 Ústí nad Labem: Pavilon Bohemia na Šibeničním vrchu prochází obnovou

Oblíbené výletní místo na Šibeničním vrchu prochází postupnou revitalizací, která potrvá až do příšt…