Mladá Boleslav se zajímá o čerpání evropských dotací v budoucnu

15.02.2019 17:45

Mladá Boleslav chce i v následném programovacím období čerpat evropské dotace a udržet si možnosti při využívání integrovaných nástrojů po roce 2020.

Mladá Boleslav se zajímá o čerpání evropských dotací v budoucnu
Foto: cenapp.cz
Popisek: Mladá Boleslav
reklama

Zástupci města v čele s náměstkem primátora Jiřím Bouškou se proto v minulém týdnu zúčastnili ve Škoda Muzeu dalšího společného jednání primátorů statutárních měst, kteří v současném období realizují Integrovaný plán rozvoje území (IPRÚ).

Jednání se uskutečnilo pod záštitou a v prostorách firmy Škoda Auto, jejíž zástupci také nabídli pomocnou ruku při řešení současných, ale i budoucích problémů spojených s vyjednáváním podoby evropské politiky soudržnosti. Jednání se zúčastnili političtí představitelé statutárních měst Mladá Boleslav, Liberec, Karlovy Vary, České Budějovice a Jihlava a dále pak zástupci Svazu měst a obcí ČR, pod jehož hlavičkou probíhá vzájemná spolupráce. Předmětem jednání bylo představení nástroje IPRÚ pro současné období a to z důvodu, že po loňských podzimních komunálních volbách došlo k obměně vedení některých měst. Druhá polovina jednání byla poté věnována diskuzi o budoucí podobě integrovaných nástrojů po roce 2020. V závěru se všichni zúčastnění shodli, že podobná jednání mají smysl a že i nadále budou tato města vystupovat jednotně a problémy řešit společně.

„Musím potvrdit, že když města dokáží vzájemně spolupracovat a vystupovat jednotně, je to i ze strany centrálních orgánů vnímáno velmi pozitivně. Při realizaci současného IPRÚ musíme aktivně prosazovat zájmy měst a společnými silami čerpat přislíbené prostředky. Jedině tak budeme mít v tom budoucím období silnou vyjednávací pozici. Do budoucna nás čeká ještě velké množství práce, kterou bereme jako výzvu. Předpokládám, že se i nadále se budeme potkávat a společně diskutovat budoucí podobu evropských dotací,“ řekl náměstek Jiří Bouška. Zároveň uvedl, že zatímco v současném období jsou projekty v rámci IPRÚ dotována z EU ve výši 85 procent, v dalším programovacím období bude výše podpory nižší. Přesná výše podpory ze strany EU, ale také další podpory ze strany státu, budou předmětem mnoha dalších jednání. Zcela zásadním úkolem také pro vedení města bude udržet stávající pozice a zůstat mezi statutárními městy, které budou moci využívat integrované nástroje i do budoucna.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Havířovská nemocnice uvedla do provozu zrekonstruovanou vstupní halu

19:03 Havířovská nemocnice uvedla do provozu zrekonstruovanou vstupní halu

Původní vestibul – hlavní vstup do nemocnice, získal po více než padesáti letech novou tvář. Jeho so…